Toplu sözleşmede 'tarıma' 74 madde!

Toplu sözleşme görüşmelerinde tarım ormancılık hizmet koluna ilişkin görüşmeler mutabakatla sonuçlandı. Buna göre Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personelinin döner sermaye gelirinden çifte ve fazla vergilendirmenin önüne geçilecek. Bunun yanında TMO, TİGEM, AOÇ ve ESK personeli ayda bürüt 300 lira, yılda en fazla 1800 liraya kadar fazla mesai ücreti alabilecek.


Toplu sözleşmede 'tarıma' 74 madde!

Toplu sözleşme görüşmelerinde tarım ormancılık hizmet koluna ilişkin görüşmeler mutabakatla sonuçlandı. Toplu sözleşmede Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personeli başta olmak üzere bağlı kuruluşlarda çalışan memurlar önemli kazanımlar elde etti.

Mutabakat metni Toç Bir-Sen adına Genel Başkan Günay Kaya ve Kamu İşveren Heyeti adına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu tarafından imza altına alındı. Varılan mutabakatta, kamu görevlilerinin geneline ilişkin imzalanan 50 maddenin yanında tarım ormancılık hizmet kolu için de ayriyeten 24 maddelik yeni kazanımlar imza altına alındı.

PERSONELE DÖNER SERMAYEDEN MAHSUPLAŞMADAN 640 LİRA

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personeline döner sermayeden mahsuplaşma dışı yıllık 640 liraya kadar ödeme yapılacak. Bunun yanında TMO, TİGEM, AOÇ ve ESK personeli ayda bürüt 300 lira, yılda en fazla 1800 liraya kadar fazla mesai ücreti alabilecek.

Toplu sözleşmede Tarım Ormancılık hizmet kolunda imzalanan sözleşmenin tam metni şöyle:
TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 4 Adet Yorum Yapılmış.
26 Ağustos 2017, 15:58

Yolun sonu
sözde sendikacılık yapanlar müdür olsun üyelerde ne hali varsa görsün. Sözde sendikacıların sözde müdürleri memura baskı yapsın, istifa etmelerine izn vermesin.. Hükümet bana ve müdürlerime dokunmasın bende hükümetten zam istem Devamı..sözde sendikacılık yapanlar müdür olsun üyelerde ne hali varsa görsün. Sözde sendikacıların sözde müdürleri memura baskı yapsın, istifa etmelerine izn vermesin.. Hükümet bana ve müdürlerime dokunmasın bende hükümetten zam istemeyeyim zihniyeti inşallah bitecektir.
24 Ağustos 2017, 16:30

Yazıkları olsun

TKDK
Yıllardır toçbir sen TKDK personeline ne vermiş merak ediyorum. Günay kaya anca gittiği illerde cocuğunun tıp fakültesindeki derslerini, kaymakamlık mülakatından elenmişliğini, kaymakam arkadaşları ile alakalı cocukluğuğu, yeter da Devamı..Yıllardır toçbir sen TKDK personeline ne vermiş merak ediyorum. Günay kaya anca gittiği illerde cocuğunun tıp fakültesindeki derslerini, kaymakamlık mülakatından elenmişliğini, kaymakam arkadaşları ile alakalı cocukluğuğu, yeter da....... insanın aklı ile dalga geçmeyin. iyiki bu sendika ile yollarımı ayırdım. sadece bunu istiyoruz bir daha mümkünse tkdk ya toplantıya geldiğinizde olmayan üyeleriniz ile toplantı yapın
24 Ağustos 2017, 14:24

hakan
Nerde bizim fason başkan,tarımsal desteklerde ziraat bankasının yaptığı yüzde 4 kesintiyi de kaldırtsaydı ya.
24 Ağustos 2017, 14:12

Kıdem Tazminatı

TKDK
Sayın Toçbirsen yetkilileri, TKDK personeli devletimizin çıkardığı işkanununa tabii olmayan personel statüsünde çalışmaktadır,Yani devletimiz kendi çıkardığı kanuna aykırı olarak insan istihdam etmektedir.Bu kurumdaki personelin Devamı..Sayın Toçbirsen yetkilileri, TKDK personeli devletimizin çıkardığı işkanununa tabii olmayan personel statüsünde çalışmaktadır,Yani devletimiz kendi çıkardığı kanuna aykırı olarak insan istihdam etmektedir.Bu kurumdaki personelin iş sonu kıdem tazminatı hakkı bulunmamaktadır,bu durumla alakalı olarak bugüne kadar hangi girişimde bulunduğunuz merak konusudur.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ