TMO'nun arazi ve gayrimenkulleri satılıyor!

Şeker Fabrikaları'nın ardından, Toprak Mahsulleri Ofisi'ne kayıtlı arazi ve gayrimenkullerin de yok pahasına satıldığı ortaya çıktı. Toprak Mahsulleri Ofisi'ne bağlı arazi ve gayrimenkuller, sessiz sedasız satışa çıktı. Aralarında Erzurum, Kars, Sivas, Kayseri, Yozgat, Çanakkale, Ankara, gibi illerin bulunduğu bölgelerde resmi kurum alanı, ticaret alanı, konut alanı, yeşil alan, park alanı gibi farklı türde Toprak Mahsulleri Ofisi'ne bağlı arazi ve gayrimenkuller, yok pahasına satılıyor.

TMO'nun arazi ve gayrimenkulleri satılıyor!

CHP Adana Milletvekili Oya Tekin, şimdi de Toprak Mahsulleri Ofisi'nin satışa çıkarıldığını ortaya çıkardı.

Birgün'den Meltem Yılmaz'ın haberine göre, Toprak Mahsulleri Ofisi'ne bağlı arazi ve gayrimenkuller, sessiz sedasız satışa çıktı. Aralarında Erzurum, Kars, Sivas, Kayseri, Yozgat, Çanakkale, Ankara, gibi illerin bulunduğu bölgelerde resmi kurum alanı, ticaret alanı, konut alanı, yeşil alan, park alanı gibi farklı türde Toprak Mahsulleri Ofisi'ne bağlı arazi ve gayrimenkuller, yok pahasına satılıyor. O kadar ki, İskenderun'da satışa çıkan taşınmazlar arasında “yol" olduğu da görülüyor.

Satışa çıkanlar arasında, Erzurum'da 19 dönümlük boş arsa 26 bin 700 liraya, Gaziantep'te bin dönümün üzerinde arsa, üzerindeki hisseli gayrimenkul ile birlikte 230 bin lira bedelle satışa çıktığı görülüyor. Yanı sıra, Toprak Mahsulleri Ofisi'ne ait, Eskişehir'de 6 katlı lojman binası, Kırklareli'de hizmet binası, Antep'te çok sayıda gayrimenkul, Afyon'da hizmet binası, 1000 tonluk depo, 3'lü lojman binası, Çanakkale'de hizmet binası, lojman, misafirhane; Kırklareli'nde hizmet binası, lojman ve boş arsa, Sivas'ta arsa ve gayrimenkulün 14 Mayıs'ta ihaleye çıktığı görülüyor.

Çiftçinin kara gün dostuydu kabusu oldu

AKP iktidarı ile işlevsizleştirilen Toprak Mahsulleri Ofisi, satışa çıkardığı arazi ve gayrimenkulleri uzun zamandır depo olarak kullanılıyordu. CHP Adana Milletvekili Adayı Oya Tekin, TMO'nun çiftçiden alım yapmadığını ortaya çıkarmıştı. Toprak Mahsulleri Ofisi'nin bu tutumunun çiftçiye büyük zarar verdiğini belirten Tekin, "Toprak Mahsulleri Ofisi, buğday hasadı dönemde, üreticinin hasadını yaptığı buğdayı alması gerekirken kapalı ve alım yapmıyor. Üretici ürünü TMO yerine tüccara veriyor. Bir başka değişle tüccara mahkûm ediliyor. Zira, buğday Toprak Mühendisleri Ofisi'ne 1050 liraya satması gerekirken, 900 liraya tüccara vermek zorunda bırakılıyor" ifadelerini kullanmıştı.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 9 Adet Yorum Yapılmış.
13 Haziran 2018, 14:52

Satılmalı

Np
Yorumlara bakıyorumda hepsi boş boş yapılmıs yorumlar tmo artık depo ihtiyaclarını yakalayamadı cagın gereksinimlerini karsılamıyor artık lisanslı depoculuk denen bi yöntem var tmo satılmıyor sadece yapı degiştiriyor. Çiftçiye fa Devamı..Yorumlara bakıyorumda hepsi boş boş yapılmıs yorumlar tmo artık depo ihtiyaclarını yakalayamadı cagın gereksinimlerini karsılamıyor artık lisanslı depoculuk denen bi yöntem var tmo satılmıyor sadece yapı degiştiriyor. Çiftçiye faydası yok diyen arkadaslar 20 da alanda buğday ekip kar beklemeyin saten bırakın çiftçiliği
12 Haziran 2018, 10:47

Tmo

Ofisçi
Sayın editör TMO siyasi malzeme yapılmamı. Biliyorum bu mesajı yayınlamayacaksın. Ama en yine yazacağım belki insafa gelirsin. 1- TMO açık ihalesiz hiç bir yerini satmaz. 2- Muammen bedel yani en alt limit komisyon tarafından belirlenir Devamı..Sayın editör TMO siyasi malzeme yapılmamı. Biliyorum bu mesajı yayınlamayacaksın. Ama en yine yazacağım belki insafa gelirsin. 1- TMO açık ihalesiz hiç bir yerini satmaz. 2- Muammen bedel yani en alt limit komisyon tarafından belirlenir kesinlikle piyasanın altında değil. 3- 1938 de kurulmuş bir kurumun günümüz şartlarında atıl kalan yerlerinin olması ve bunun satılması kadar doğal birşey yoktur. 4- TMO ya sorsan sana herkes istediğin yerle ilgili bilgi belgeyi verir. 5- haberinizin içeriğinde hiç bir şey olmayıp ainternette yayınlanan ihale şartnamesini de belge diye koyup sanki burada bir yolsuzluk yapılıyormuş havası veriyorsunuz. Anladık CHP ile ittifak kurdunuzda inan-cınızı da mı kiraya verdirdiniz.
12 Haziran 2018, 08:59

yazık

şahin
haram olsun bu vatanın değerlerini olur olmaz satanlara
11 Haziran 2018, 23:15

Ne hakkın var.

Bende Kalsın
Vatandaş rumuzuyla yazana sözüm. 24 ünde ders verecekmiş. Ne dersi vereceksin senin adamların bahsediyorlar her yeri saymaktan kapatmaktan. TRT, THY, Hava limanı, köprü, yol, tren vatandaşın işine yarayacak akla gelecek herşeye karşıla Devamı..Vatandaş rumuzuyla yazana sözüm. 24 ünde ders verecekmiş. Ne dersi vereceksin senin adamların bahsediyorlar her yeri saymaktan kapatmaktan. TRT, THY, Hava limanı, köprü, yol, tren vatandaşın işine yarayacak akla gelecek herşeye karşılar. Birde merak ettim TMO'da hakkım var diyorsun. Kar payı mı veriyorlar ne veriyorlar. Bilmiyor musun devletin elindeki iktisadi teşekküller genelde zarar eder ve zarar da yine sizin cebinizden çıkar.
11 Haziran 2018, 19:27

Saçmaladı ama

Çok ayıp çok
Bukadar da olmaz arkadaş neden satıyon ülkenin belli kemiği yapın öyle bir bina önce Lütfen az saygı bukadar olmaz valla
11 Haziran 2018, 18:36

sıra tigem lere mi geldi acaba
11 Haziran 2018, 15:43

baş

vatandas
I.K her göreve geldiğinde TMO KÜÇÜLDÜ KÜÇÜLDÜ YOK OLMAYA DOĞRU GIDIYOR
11 Haziran 2018, 08:23

bittti cifci

serdar
Tarimda 1 numara olacaz diyolar tarim kurumlarini satip kapatiyolar 1938 kuruldu cifciyi korumak icin ama ne yazikki yandaslar icin arazi betonlasma icin satiliyor cifciyi tuccara yem ettiler
11 Haziran 2018, 02:40

Uyansin

Vatandas
TMO ELINDE HERSEYI YOK FIYATINA SATIYOR KIMLERE PEŞKEŞ CEKILIYOR ACIKLANSIN ZAMIMDA KURULU VE DEVLET I ZARARA UGRATMAKTAN 10 YIL ÖNCE HABER ÇIKAN GENEL MÜDÜR BU SEFER DE HER YERI YOK FIYATINA SATIYOR UYANALIM VAKIT GEÇ OLMADAN 24 ÜNDE GEREKEN Devamı..TMO ELINDE HERSEYI YOK FIYATINA SATIYOR KIMLERE PEŞKEŞ CEKILIYOR ACIKLANSIN ZAMIMDA KURULU VE DEVLET I ZARARA UGRATMAKTAN 10 YIL ÖNCE HABER ÇIKAN GENEL MÜDÜR BU SEFER DE HER YERI YOK FIYATINA SATIYOR UYANALIM VAKIT GEÇ OLMADAN 24 ÜNDE GEREKEN DERSI VERELIM ÜLKEDE SATILMAYACAK YER KALMAYACAK UYANALIM YETER ARTIK BU ÜLKE HEPIMIZIN TÜH BITMEMISLERIN HAKKI VAR BU KURUMLARDA BU SEFER ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇERSE ÜLKE DIYE BIR ŞEY KALMAZ

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ