TMO mısır stoklarını açıyor!

Toprak Mahsulleri Ofisi, 2017 yılı Ocak ayından itibaren, mısır stoklarının tamamını satışa açacak.


TMO mısır stoklarını açıyor!

Toprak Mahsulleri Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre, “Aralık ayı başında satışa açılan mısır stoklarımıza yoğun talep gelmesi de dikkate alınarak, 16.12.2016 tarihinden itibaren Adana, Mersin, Diyarbakır ve Batman Şube Müdürlüklerimizde bulunan yaklaşık 320 bin ton mısır kişi ve kuruluş ayırımı yapılmaksızın 760 TL/Ton fiyatla peşin bedel mukabili satışa açılmıştır" denildi.

Açıklamanın devamında, şu ifadelere yer verildi:

“Açıklanan fiyat Aralık ayı sonuna kadar geçerlidir. 2017 yılı Ocak ayından itibaren ise mısır stoklarımızın tamamının satışa açılması planlanmakta olup satış fiyatı maliyetler, aylık enflasyon farkı ve piyasa durumu göz önüne alınarak yeniden belirlenecektir.Satışa açılan ürünlerden almak isteyen talep sahiplerinin ilgili TMO Şube Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir."
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.