TMO: Kayısı alımı yapacak!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin gelecek yıl kayısı alımı yapacağını açıkladı.

TMO: Kayısı alımı yapacak!

Bakan Tüfenkci, yaptığı açıklamada, Malatya'da kayısı için lisanslı depo yapılacağını belirterek, “Biz lisanslı depoyu yaptıktan sonra Toprak Mahsulleri Ofisi'ne kayısı da aldıracağız. Bundan sonra TMO'da inşallah kayısı alımını yapacak. Bu sene depo olmadığı için alamadık ama 2018'de depoyu bitirdiğimizde, biz bu noktada TMO'ya kayısı aldırarak üreticimizi sadece ihracatçıların veya diğer tüccarların eline bırakmayacağız devletin TMO'sunu da devreye sokacağız."

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ