TMO ithal arpada besiciler için indirim yaptı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) besicilerin ithal arpayı daha ucuz temin edebilmesi için satış fiyatında 10 TL indirim yaptığını duyurdu.

TMO ithal arpada besiciler için indirim yaptı

Üretici, tüketici ve ilgili sektörler lehine piyasa düzenleme görevini yürüten TMO, yaptığı açıklamada, “Gelinen noktada son gelişmeler ve piyasa durumu dikkate alınarak hayvancılık sektörünün hammaddeyi daha ucuz temin edebilmesi için ithal arpa satış fiyatı 10 TL/Ton indirim yapılarak770 TL/Ton olarak revize edilmiştir" denildi.

Açıklamanın devamı, şu şekilde:

“İthalatı yapılan arpalar sadece kullanıcılarına (besici ve Yetiştiriciler ile kendi yemini kendisi imal eden işletmeler, yem fabrikaları gibi) yönelik olarak fiili tüketim esasına göre, Bandırma, İzmir, İskenderun ve Trabzon liman şubelerinden teslim edilmek üzere 780 TL/Ton fiyatla peşin bedel mukabili satışa açılmıştır. Ayrıca 100 bin ton arpa ithalatı için yeni bir ihaleye çıkılmış olup daha sonraki aylarda ithalata devam edilecektir. Açıklanan fiyat Ekim ayı sonuna kadar geçerli olup Kasım ayından itibaren satış fiyatı, maliyetler, aylık enflasyon farkı ve piyasa durumu göz önüne alınarak yeniden belirlenecektir. Satışa açılan ithal arpalardan almak isteyen talep sahiplerinin hinterlandında bulunan Şube Müdürlüklerimize müracaat etmeleri gerekmektedir"

SÖZKONUSU DUYURU İÇİN TIKLAYIN

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ