TMO 230 bin ton yüksek kaliteli buğday ithal edecek

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 230 bin ton ekmeklik buğday ithal edeceğini duyurdu.

TMO 230 bin ton yüksek kaliteli buğday ithal edecek

Konuyla ilgili olarak Toprak Mahsulleri Ofisi'nden yapılan duyuruda şunlar kaydedildi: “Bilindiği üzere ikili anlaşmalar çerçevesinde AB menşeli 230 bin ton ekmeklik buğdayın ithalat önceliği Kuruluşumuza aittir.

Bu kapsamda üst kalite buğday fiyatlarını dengelemek amacıyla Kuruluşumuzca 13.01.2017 günü AB menşeli yüksek kalite ekmeklik buğday ithalat ihalesi yapılacak olup limanlarımızdan un sanayicilerine bekletilmeden satılacaktır.Yorumlar

Toplam 5 Adet Yorum Yapılmış.
10 Ocak 2017, 18:50

Erdgn
İthal edilecek buğdayın fiyatı ne kadar arkadaşlar. Bilgisi olan var mı ?
10 Ocak 2017, 17:55

bize faydası ne olaak

abdulkadir yayangil
bu bugdaylar dısarıdan ithal ediline uncu yada fırıncıya faydası ne olacaktır acaba fiatları asagıya mı cekecek yoksa yukarıya mı kime ne faydası olacak acaba bu konuda da bilendirirmisiniz
10 Ocak 2017, 07:56

Emanet donla ...

BattalGazi
Buğday... Cennet gibi İç Anadolu Bölgemizde ve Karasal iklimden fırsat bulduğu yerlerde yetişir.Buğday Allah ın insanlara lütfudur,insanlar yüzyıllardır ham besin kaynağını,onu işleyerek sağlamışlardır hatta bizim geleneklerimizd Devamı..Buğday... Cennet gibi İç Anadolu Bölgemizde ve Karasal iklimden fırsat bulduğu yerlerde yetişir.Buğday Allah ın insanlara lütfudur,insanlar yüzyıllardır ham besin kaynağını,onu işleyerek sağlamışlardır hatta bizim geleneklerimizde ekmek parası için çalışılır.Amma gelgör ki İTHALAT un önüne set çekilemiyor,acaba yüksek kaliteli buğdayı kendimiz üretemezmiyiz?Yoksa bu teknolojide üretecek gücümüz mü yok?Halbuki eli nasırla çalışan dedelerimiz ve ninelerimiz bunları başarıyorlardı.Adnan Menderes zamanında Türkiye nin şaha kalma nedeni tarımsal ihracattı.Niyetim hükümeti ve bürokratları eleştirmek değil,doğru bundan önceki hükümetler yanlış politikalarla Tarımın belini kırdılar.Fakat hükümet yeni değil!15 senede tohumlar ağaç oluyor!
10 Ocak 2017, 01:46

hakan
akgencliğin 3.40 tan bozdurdugu tiril tiril dolarlar 3.70 ten elin gavuruna gidecek.Nolurdu çiftçiye verseydin?Ama yok olmaz,cok zengin ülkeyiz imf'ye bile borc veriyoruz,para bizde gani
10 Ocak 2017, 00:53

Ofisçi

Eski
Turkiyenin AB ülkelerinden yıllık 230 Bin ton ekmeklik bugday satınalma taahhudu var. Ancak 13 Ocak'ta yapılacak ihalede 230 Bin tonluk bir alım yapilmayacak. Ihale edilecek miktar muhtemelen 100 Bin ton civarında olacak.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ