TKDK’ya en fazla başvuru Konya’dan geldi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK), IPARD-II Programı 3. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında Konya, 42 il arasında toplam proje sayısı ve proje destek tutarı açısından birinci sırada yer aldı.

TKDK’ya en fazla başvuru Konya’dan geldi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK), IPARD-II Programı 3. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında, destek tutarında ilk sırada Konya yer aldı. Ardından, GAP bölgesinin önemli tarım şehirlerinden Şanlıurfa 60 milyon 751 bin lira ile 2'nci, toplam destek tutarından 57 milyon 108 bin lira pay alacak Yozgat ise ile 3'üncü sırada yer aldı.

Konya'dan yapılan başvurular içinde 90 adet süt ve besi hayvancılığının yanı sıra yumurta tavukçuluğu, tıbbi-aromatik bitki yetiştiriciliği, zanaatkarlık, kırsal turizm ve yenilenebilir enerji gibi projeler bulunuyor.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
12 Mayıs 2018, 21:51

Teşekkür

Nihat Büyükkarakurt
Konya nın 1. olmasında göstermiş olduğu ilği alaka ve çalışkanlığı ile öne çıkan Tkdk Konya müdürü Hakan Beye Konyalılar olarak teşekkür ederiz

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ