TKDK Başkanı Kalender örnek projeyi inceledi!

TKDK Başkanı Hakan Kalender, kurum destekleri ile hayat bulan ve örnek yatırımlardan birisi olan Gökbay Süt İşletmesi'nde incelemelerde bulundu.

TKDK Başkanı Kalender örnek projeyi inceledi!

120 baş kapasiteli süt inekçiliği alanında faaliyet gösteren işletmede yatırım sahipleri tarafından Kalender'e bilgiler verildi. 2014 yılı içinde; 2.630.530 TL'lik yatırım bütçesi ile hayata geçirilen işletme için TKDK tarafından 1.7474.999 TL hibe ödemesi yapıldı. Ülkemizde, alanında ilk bazı özellikleri barındıran işletme, yenilikçi tasarım modeli ve yapı ekipmanı sayesinde hayvan başına süt verimini önemli seviyede artırmıştır.

TKDK Başkanı Kalender aynı zamanda işletme içerisinde kurulmuş olan yem hazırlama ünitesini de gezerek “işletme maliyetlerin düşürülmesi anlamında önemli bir adım olan rasyon hazırlama ve yem ünitesinin çok önemli olduğunu vurguladı”. İşletmede gerçekleştirilen ziyaret esnasında ayrıca, Sn Kalender, işletme yetkilileri, TKDK İl Koordinatörü Metin Bektaş ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin ile birlikte değerlendirmelerde bulundu ve “Sn Bakanımız Dr. Eşref Fakıbaba'nın kırsal kalkınma yatırımlarında göstermiş olduğu hedefler doğrultusunda bölgede özellikle Erzincan'da bu ve benzeri tesislerin artması yönünde daha yakın işbirliğinin devam etmesi gerektiğini vurguladı”

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ