TİGEM’e ‘Kıyak’ atama!

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne (TİGEM) kaymakam, beden öğretmeni ve sosyologdan sonra şimdi de uzun yıllar milletvekili danışmanlığı yapan ve milletvekili danışmanlığı dışında hiçbir tecrübesi bulunmayan bir isim üst düzey yönetici olarak atandı. Yapılan atama kurumda liyakat tartışmalarını yeniden gündeme getirdi.

TİGEM’e ‘Kıyak’ atama!

TİGEM'e 2.5 ay önce Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Bakanlık müfettişi Recep Semiz görevden alınarak yerine TBMM'de uzun yıllar milletvekili danışmanlığı yapan ve milletvekili danışmanlığı dışında hiçbir tecrübesi bulunmayan Ali Osman Kıyak atandı.

KAYMAKAM, BEDEN ÖĞRETMENİ, SOSYOLOGDAN SONRA MİLLETVEKİLİ DANIŞMANI!

Tarım ve hayvancılıkta önemli bir fonksiyonu bulunan TİGEM'e, kurum ve sektör tecrübesi bulunmayan isimler atanmaya devam ediyor. Eski Bakanlardan Faruk Çelik döneminde beden öğretmeni, Ahmet Eşref Fakıbaba döneminde de sosyolog bir isim TİGEM'e genel müdür yardımcısı olarak atanırken şimdi de genel müdür yardımcısı olarak milletvekili danışmanlığı dışında hiçbir tecrübesi bulunmayan bir isim atandı.

KARARNAMESİ YAYINLANMADAN GÖREVDEN ALINDI

TİGEM Genel Müdür Yardımcıları Üzeyir Tekin ve Halil İbrahim Özbayat, geçtiğimiz Eylül ayında TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece tarafından görevden alınmıştı. Görevden alınan genel müdür yardımcılarının yerine ise TİGEM eski APK Daire Başkanı Sait Kocabay ile Tarım ve Orman Bakanlığı müfettişi Recep Semiz atanmıştı. Eylül ayında yapılan bu atamaların kararnamesi daha yayınlanmadan Genel Müdür Yardımcısı Recep Semiz geçtiğimiz gün görevden alındı.

KIYAK ATAMASINI BU FOTOĞRAFLA DUYURDU

Görevden alınan Recep Semiz'in yerine ise Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu'nun özel kalem müdürü ve TBMM'de uzun yıllar milletvekili danışmanlığı yapan Ali Osman Kıyak atandı.

YAA BİSMİLLAH

TİGEM'e Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Ali Osman Kıyak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “TİGEM Genel Müdür Yardımcısı olarak bugün görevime başladım. Allah güzel hizmetlere vesile kılsın. Bize güvenen değerli Tarım ve Orman Bakanımız sayın Bekir Pakdemirli'ye değerli Bakan Yardımcımız Mustafa Aksu'ya, değerli Genel Müdürümüz Ayşin Işıkgece'ye teşekkür ederim. Yaa Bismillah" dedi.

TİGEM YÖNETİM KURULU TOPLANAMIYOR

Diğer yandan genel müdür yardımcılarının kararnamesi yayınlanmadığı için TİGEM yönetim kurulu aylardır toplanamıyor. Eylül ayında atanan Sait Kocabay ile görevden alınan Recep Semiz'in kararnamesi yayınlanmamıştı. Genel müdür yardımcılığı kadrosunun birisi de boş bulunuyor. Dün ataması yapılan Ali Osman Kıyak'ın kararnamesinin yayınlanıp yayınlanmayacağı da merak ediliyor.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 22 Adet Yorum Yapılmış.
18 Aralık 2018, 08:56

Kıyağa kıyak gibi terfi

Horoz nuri
Siz bunları bilerek mi yapiyorsunuz.Amacınız ne gerçekten merak ediyoruz.Derdiniz tarımın altını oymak mıdır? Birileri görmüyor mu bu olan biteni .Biz kınamakla yorulduk ama yanlış üstüne yanlış devam ediyor ama nereye kadar ?
17 Aralık 2018, 19:36

YAA BİSMİLLAH

vettek
diyen memleketi götürüyor anlamadınız mı hala :D
17 Aralık 2018, 13:36

Niyaziiii

Ne güzel ya milletin anası ağlasın ünv te bitirsin diye birileri mektupla parayla okul bitirsin sonra hooooop tepeye. Sonra sektör niye böyle yorum yazarken Allah rızası için ne yazıyor diye bir dünün. Yaptığınız saçmalığın fark Devamı..Ne güzel ya milletin anası ağlasın ünv te bitirsin diye birileri mektupla parayla okul bitirsin sonra hooooop tepeye. Sonra sektör niye böyle yorum yazarken Allah rızası için ne yazıyor diye bir dünün. Yaptığınız saçmalığın farkına varın
17 Aralık 2018, 09:58

kıyak

aslıhan
kıyak iş! Tarım Bakanlığında bu işi yapacak eleman yoktu zaten!
16 Aralık 2018, 22:59

aöf

niyazi
Açık öğretim fakültesi işletme mezunu galiba..başarılı olacağını düşünüyorum...sonuçta tigem bir işletme...veteriner ve mühendis şartmı?
16 Aralık 2018, 04:23

Haberci
Recep bey idareci olacak biri değildi zaten alınması isabetli olmuş..zaten verilmesi şaşırtıcıydı..
16 Aralık 2018, 01:08

SEMİZ

İlçe Tarım Müdürü
Recep SEMİZ, teftişlerde kinli ve subjektif davranan ve beddua alan birisidir. Müfettişliği beceremeyen biri, gn müdür yardımcılığını hiç beceremez. Allah’ın adaleti büyüktür. Sen kul hakkını basit bir şey mi sandın Recep efen Devamı..Recep SEMİZ, teftişlerde kinli ve subjektif davranan ve beddua alan birisidir. Müfettişliği beceremeyen biri, gn müdür yardımcılığını hiç beceremez. Allah’ın adaleti büyüktür. Sen kul hakkını basit bir şey mi sandın Recep efendi???
16 Aralık 2018, 00:08

ciftci

atik55
Ciftci için yapılan birşey olayacagi için sorun yok sen tarla ek mazot 6 lira onlar gemi yuzdursun 3 lira
16 Aralık 2018, 00:04

Sayın Kıyak çorumda belediye başkanı olsaydı keşke
15 Aralık 2018, 23:58

Recep Bey

Metin
Sanırım 3-4 ay hizmeti yeterli görüldü

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ