TİGEM'deki şaibe iddiaları Bakanlığı harekete geçirdi

Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Gazete tarafından gündeme getirilen TİGEM'deki şaibe iddialarına el attı. Bakanlık tarafından görevlendirilen müfettişler, TİGEM'de ihalesi iptal edilen 160 bin baş hayvan alımıyla ilgili bütün işlemleri incelemeye aldı.

TİGEM'deki şaibe iddiaları Bakanlığı harekete geçirdi

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 160 bin baş hayvan alımındaki şaibe iddialarının araştırılması için TİGEM'e müfettiş görevlendirdiği ortaya çıktı. Bakanlık tarafından gönderilen müfettişlerin üç gündür TİGEM'de hayvan alımlarıyla ilgili bütün süreçleri inceleme altına aldıkları kaydedilirken, incelemenin 4-5 gün daha süreceği kaydediliyor.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nde (TİGEM) genç çiftçi projesi kapsamında tedarik edilecek 160 bin baş hayvan alımıyla ilgili gündeme gelen şaibe iddiaları üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı'nın konunun araştırılması için iki müfettiş görevlendirdiği ortaya çıktı. Bakanlık tarafından gönderilen müfettişlerin, TİGEM'de 160 bin baş hayvan alımıyla ilgili başta iptal edilen ihale süreci olmak üzere doğrudan alım yöntemiyle firmalarla yapılan sözleşmeleri incelemeye aldığı ifade ediliyor.

Bakanlık müfettişlerinin TİGEM'deki şaibe iddialarını sağlıklı bir şekilde aydınlığa kavuşturabilmesi için iptal edilen ihaleye katılan firma yetkililerinin de ifadelerine başvurmaları gerektiği kaydediliyor.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 6 Adet Yorum Yapılmış.
23 Eylül 2018, 08:56

Yatırımlar neden Engelleniyor

Celal Şahin TEKİN
Muş İlinde Yatırımları engelleyen Nimettullah Büte kimdir bunun arkasındaki güçler kimlerdir buna hiç bir güç yetmiyor.valilik soruşturma izini vermiyor,Bölge idare mahkemesi valilik kararını iptal ettiği halde,üç yıldır yargı b Devamı..Muş İlinde Yatırımları engelleyen Nimettullah Büte kimdir bunun arkasındaki güçler kimlerdir buna hiç bir güç yetmiyor.valilik soruşturma izini vermiyor,Bölge idare mahkemesi valilik kararını iptal ettiği halde,üç yıldır yargı bir türlü soruşturmayı yapmıyor hak adalet nerde Devletin yatırımları engelleniyor kimler bizlere sahip çıkacak bu haksızlıklara dur diyecek
11 Ağustos 2018, 22:30

Tigem

Tarımcı
Tigeme artık bir İsmail Hakkı Sayın gerekiyor. İşi ehline bırakın. İnceleyin TİGEM tarihini icraatları. Bıktık şaibesindende işlevselsizliğindende. Bu kurum oyuncak değil!
10 Ağustos 2018, 23:51

TİGEM li başkanları görevden alıp niye dışarıdan getirdiler düşünün bir. Alınanlar mesleğinin uzmanı ve yıllarını kuruma vermiş insanlardı. Ya gelenler hangi işletmeyi görmüş hangi mahrumiyeti yaşamış......
10 Ağustos 2018, 18:30

Birde alınan yeşeren işçileri inceleseler ya her yer teşeron bürolar dolu.
10 Ağustos 2018, 18:28

İnşallah temizlemeye gelmemişlerdir. Sorumlusu varsa çeksin. Bu kurumlarda emek var gözyaşı var vebal var.
09 Ağustos 2018, 16:19

Kimler Geldi Kimler Geçti

Fanatik TİGEM\'ci
Bakanlık müfettişleri inceleme yapmak için ilk defa gelmiyor. Sayın Eker'in zamanında genel müdür Bildenin zamanında 2-3 sefer geldi herşeyi temizledi gitti. Sayın Çelik zamanında Bildenin icraatları için 5 müfettiş geldi hiç bir Devamı..Bakanlık müfettişleri inceleme yapmak için ilk defa gelmiyor. Sayın Eker'in zamanında genel müdür Bildenin zamanında 2-3 sefer geldi herşeyi temizledi gitti. Sayın Çelik zamanında Bildenin icraatları için 5 müfettiş geldi hiç bir şey çıkmadan gittiler. Bunlar da aynısını yapacaklar. Hiç bir sonuç almadan gidecekler not edin. Bu Ülkede denetleme müessesesi tam manasıyla işlerse hiçbir sorun kalmaz. Ama ne yazık ki denetleyenler denetlenmeye muhtaçlar. Bağımsız denetim değil talimatla denetim yapıldığı sürece şarkıda söylediği gibi "Kimler Geldi Kimler Geçti" der söyleriz.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ