TİGEM’de yetki yeniden Öz Orman-İş'te

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) bünyesindeki tarım işletmelerinde çalışan 1475 işçinin toplu iş sözleşmesiyle ilgili yetki çoğunluğunu Öz Orman-İş Sendikası sağladı.

TİGEM’de yetki yeniden Öz Orman-İş'te

Konuyla ilgili olarak Öz Orman-İş Sendikası yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada TİGEM'deki sözleşme yetkisi için bir süredir devam eden örgütlenme çalışmalarında 1 Ekim 2018 tarihi itibarıyla sona gelindiği belirtilerek, "Bu süreçte, TİGEM işçilerinin yarıdan fazlasını üye kaydeden Öz Orman-İş Sendikası, bu işletmelerde toplu sözleşme yetkisi için gerekli olan üye çoğunluğuna ulaşmış oldu" denildi.

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, geride kalan yetki dönemlerinde imzaladıkları 3 dönem toplu iş sözleşmesiyle, TİGEM emekçilerinin düşük ücret başta olmak üzere birçok önemli sorununu büyük ölçüde çözdüklerini belirterek, yeni dönem toplu sözleşme teklif çalışmalarını yakında başlatacaklarını ve tarım emekçilerinin var olan sorunlarını çözmenin yanısıra ilave haklar sağlamak için mücadele edeceklerini söyledi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
06 Ekim 2018, 22:00

Görünen köy kılavuz istemiyor Boşuna bu çıpınışlarınız Ateş olmayan yerden duman çıkmaz
06 Ekim 2018, 00:12

Tigem
Nerden aldınız bu bilgiyi, kazanan kaybeden sizmi karar veriyorsunuz buna ?
05 Ekim 2018, 13:57

Mesai mefumunu bu sendika değiştirmişti kurum zarar görmüştü. Bakan desteğiyle sözleşmeye koydurmuş danırım

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ