TİGEM’de beden öğretmeni görevden alındı yerine sosyolog atandı!

07 Ocak 2018 23:13
TİGEM'E SEKTÖR DIŞI ATAMALAR DEVAM EDİYOR
TİGEM'E SEKTÖR DIŞI ATAMALAR DEVAM EDİYOR
Tarım sektörünün en önemli girdilerinden olan sertifikalı tohumluk ve üstün vasıflı damızlık gibi materyalleri üretmekle görevli olan TİGEM'in üst yönetimine sektör dışından atamalar devam ediyor. (Mobil cihazlar için haberin devamı ok yönünde)
1 / 6
SALİH BAŞPARMAK GÖREVDEN ALINDI
SALİH BAŞPARMAK GÖREVDEN ALINDI
Öğretmen ve sporcu bir geçmişi bulunan TİGEM Genel Müdür Yardımcısı Salih Başparmak, görevden alınırken yerine sosyolog Üzeyir Tekin getirildi.
2 / 6
ÖZEL KALEME GÖREVLENDİRİLDİ
ÖZEL KALEME GÖREVLENDİRİLDİ
Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik döneminde TİGEM'e Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Salih Başparmak, görevden alınarak Bakanlık Özel Kalemine görevlendirildi.
3 / 6
TİGEM'E SOSYOLOG GENEL MÜDÜR YARDIMCISI
TİGEM'E SOSYOLOG GENEL MÜDÜR YARDIMCISI
Yerine ise eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker döneminde Bakanlık Müşavirliğine getirilen ve Eker'in siyasi danışmanlığını yapan sosyolog Üzeyir Tekin atandı.
4 / 6
TARIM BÜROKRASİSİNDE ELEŞTİRİ KONUSU OLMUŞTU
TARIM BÜROKRASİSİNDE ELEŞTİRİ KONUSU OLMUŞTU
Faruk Çelik döneminde öğretmen ve sporcu bir geçmişi bulunan Salih Başparmak'ın TİGEM'e Genel Müdür Yardımcısı olarak atanması eleştiri konusu olurken, yerine yine sektörün dışından bir sosyoloğun atanması dikkat çekti.
5 / 6
ÜZEYİR TEKİN KİMDİR?
ÜZEYİR TEKİN KİMDİR?
1976 Diyarbakır doğumlu olan Tekin, 2001 yılında lisans öğrenimine başladığı Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi, Sosyoloji Bölümünden 2003 yılında Yüksek Lisans derecesini aldı. 2003-2004 yıllarında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Gurubunda Tezsiz Yüksek Lisans yapan Tekin, 2004 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyal Çevre Bilimleri Anabilim Dalında Doktora eğitimine başladı. 2001-2003 yılları arasında sırasıyla GAP İdaresi ve BOTAŞ’ta sosyolog olarak görev yapan Tekin; 2003-2004 arasında Kentli Eğitim Danışmanlık’ta Halkla İlişkiler ve Rehberlik Uzmanlığı yaptı. 2004-2007 arası ILO ve Başbakanlık ortak projesi olan Sokakta Çalışan Çocukların Eğitime Yönlendirilmesi Projesi’nin koordinatörlüğünü yürüten Tekin, 2008-2009 yıllarında ise SHÇEK ve UNICEF İşbirliğinin Sağlanmasında Ulusal Danışmanlık görevini yaptı. 2009 yılında SHÇEK Özel Kalem Müdürlüğü ve Genel Müdür Danışmanlığı görevine getirilen Tekin, 2012-2014 yılları arasında TBMM’de Ak Parti siyasi danışmanlığını yürüttü. 2014 yılından bu yana Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Bakanlık Müşavirliği, Bakan Danışmanlığı ve Basın Müşavirliği görevlerinde bulunan Tekin, 29.12.2017 tarihinde Tarım İşletmeleri Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmek üzere görevlendirildi. Üzeyir Tekin, evli ve üç çocuk babasıdır. TARIMDAN HABER
6 / 6

Yorumlar

Toplam 17 Adet Yorum Yapılmış.
30 Nisan 2018, 17:42

Yazık

İsimi gerek yok
Bu Tarım Bakanlığında yanlış bilmiyorsam 58,000 personel çalışıyor. Bu görevi yapacak hiçmi personel yok mu? acaba, İllaki daha önce Mecliste görev yapmış olması mı? gerekir. Sayın Bakanlık yetkilileri taşraya bir göz atın ne Devamı..Bu Tarım Bakanlığında yanlış bilmiyorsam 58,000 personel çalışıyor. Bu görevi yapacak hiçmi personel yok mu? acaba, İllaki daha önce Mecliste görev yapmış olması mı? gerekir. Sayın Bakanlık yetkilileri taşraya bir göz atın ne cevherler. (Gerçi Ankara'dakiler taşrayı hiç görmezler) Ondan sonra da Tarım Bakanlığı ne yapıyor diye düşünelim. Sadece yazık bu ülkeye...
09 Şubat 2018, 14:32

muz cümhüriyeti

aslan
arkadaş memleket ne hale geldi burası muz cumhuriyetimi.....
12 Ocak 2018, 10:24

Yorumsuz

Boşverin:) kimsenin umrunda değilsiniz çünkü, yormayin kendinizi kinayarak veye elestirerek. Büyükler ne derse o oluyor:) sizede/bizede böyle boş boş konusmak kaliyor, sonuc değişiyor mu? HAYIR!!!
11 Ocak 2018, 17:19

Ne Güzel

Oh
Her branştan yönetici atanır. Olmadı değiştirilir. Üstelik kanun manun tanınmaz. Yönetici olmak isteyen Bakan a cv göndersin Bakanlıkta bir yer bulunur nasıl olsa...
09 Ocak 2018, 11:48

adam gibi adam bu adamı gürmüştüm tarıma faydalı olur hayırlı olsun diyarbakırlı veysi tulğar
08 Ocak 2018, 23:04

Sayin Cumhurbaskanimizin bunlardan haberi yokmu.
08 Ocak 2018, 22:59

olacağı bu

kıral
Tarım bakanı doktor, genel müdür kaymakam,atanan sosyolog,birde 16 yıldan beri sözde hayvancılık gn md yardımcısı verdiği zarar dudak uçuklatır sonra diyoruz ki tarım neden gelişmiyor. Kabile ile yönetilen yerlerde bile olmaz çökü Devamı..Tarım bakanı doktor, genel müdür kaymakam,atanan sosyolog,birde 16 yıldan beri sözde hayvancılık gn md yardımcısı verdiği zarar dudak uçuklatır sonra diyoruz ki tarım neden gelişmiyor. Kabile ile yönetilen yerlerde bile olmaz çöküyoruz,batıyoruz ALLAH korusun.
08 Ocak 2018, 22:01

Liyakat

Ziraat yüksek mühendisi
Sınavsız yapılan her atama başkalarının vebaline girmektir. Onun bunun adamı diye yapılan her atama vicdansızlıktır/haksızlıktır, kınıyorum.
08 Ocak 2018, 20:58

Koskoca ulke tarimi
08 Ocak 2018, 19:31

Sasirtici

Muhendis
Ya daha bir ay olmadi kaymakam atanmisti kamu yonetimi mezunu degilmiydi sayin sanli yinemi degisiyor genel mudur

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.