TİGEM Sudan’da soya ve pamuk üretimi yapacak!

TİGEM'in Sudan'da yapacağı tarım faaliyetleri belli olmaya başladı. TİGEM ile Zadna Uluslararası Yatırım Şirketi arasında imzalanan 'Ortak Üretim ve İşbirliği Protokolü' kapsamında bu yıl Sudan'da 210 bin dekar alanda pamuk ve soya üretimi yapılacak.

TİGEM Sudan’da soya ve pamuk üretimi yapacak!

Türkiye'nin ithal ettiği tarım ürünlerinin TİGEM tarafından üretilebilmesi için önemli bir anlaşma imzalandı. Zadna Uluslararası Yatırım Şirketi ile TİGEM arasında “Ortak Üretim ve İşbirliği Protokolü” anlaşması yapıldı.

İmzalanan protokole göre Sudan'ın tarımsal üretim potansiyelinin ortak yönetim anlayışıyla en etkin şekilde açığa çıkarılması hedefleniyor. Proje kapsamında bu sezon 210 bin dekar alanda (50 bin feddan) soya ve pamuk üretimi yapılacak.

Türkiye'nin ithal ettiği tarım ürünlerinin TİGEM tarafından üretilmesinin amaçlandığı protokol ile Genel Müdürlüğün özel sektör yatırımlarına öncülük ve faaliyetlerini sevk ve idare etmesi hedefleniyor.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
01 Haziran 2018, 18:31

Sivas tigem
Sen güzelim arazileri bilgisiz insani götur basina koy SIVAS ULAŞ TIGEM MÜDÜRÜNÜ ARAZIYI OLSUN HER SEYİ MAF EDIYO GİT SUDANDA EKIM YAP toaf enterasan

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ