Tarım sektörünün en büyükleri!

Türkiye'nin en büyük sanayi şirketleri belli oldu. Tarım sektöründe ilk 25'te sadece Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ. yer aldı.

Tarım sektörünün en büyükleri!

Türkiye'nin en büyük sanayi şirketler belli oldu. Tarım sektöründe, Türkiye Şeker Fabrikaları 3 milyar 632 milyon 109 bin 853 TL değeri ile 21. sırda yer alırken, Eti Gıda San. Tic. A.Ş. 27. sırada, Konya Şeker San ve Tic. A.Ş 31. sırada kendine yer buldu. Et Süt Kurumu ise listenin sonlarına doğru 72. sırada yer aldı.

Tarım Sektöründeki Diğer Firmalar

40-ÇAYKUR

51- SÜTAŞ Süt Ürünleri A.Ş.

52-Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi A.Ş.

59. Toros Tarım San. ve Tic. A.Ş.

60. Tiryaki Agro Gıda San. ve Tic. A.Ş

65. Namet Gıda San. ve Tic. A.Ş.

67-C.P. Standart Gıda San. ve Tic. A.Ş.

69. Şenpiliç Gıda Sanayi A.Ş.

72. Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü

84. BEYPİ Beypazarı Tarımsal Üretim Pazarlama San. ve Tic. A.Ş.

87. Pınar Süt Mamülleri Sanayii A.Ş.

93. Erpiliç Entegre Tavukçuluk Üretim Pazarlama ve Tic. Ltd. Şti.

95. Altınmarka Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.