Tarım Bakanlığında sendikal mücadele ısınmaya başladı!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndaki sendikal mücadele ısınmaya başladı. Hak-İş'e bağlı Öz Orman-İş Sendikası, geçtiğimiz günlerde Türk-İş'e bağlı Tarım-İş Sendikası'na karşı Bakanlıkta örgütlenme mücadelesini başlatmıştı.

Tarım Bakanlığında sendikal mücadele ısınmaya başladı!

Öz Orman-İş Sendikası, Tarım-İş Sendikası tarafından ortaya atılan 'menfaat sağlanıyor' iddialarına karşı bir açıklama yaparak sert bir dille eleştirdi.

Öz Orman-İş Sendikası'ndan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında çalışan tarım emekçilerimizin Öz Orman-İş Sendikası'na geçişleri hızlanarak devam ederken, emekçilerimizin Öz Orman-İş'e gösterdiği teveccüh, bu işçilerin eski sendikası olan Tarım-İş'te paniğe yol açtı.

İşçilerin Öz Orman-İş'e geçişlerini durdurmak isteyen Tarım-İş, işçiler arasında, 'Öz Orman-İş, kendisine geçişe öncülük edenlere menfaat sağlıyor' dedikodusunu yaymaya başladı.

Öz Orman-İş, kirli işlerin içinde yer almaz ve bel altı vuruşlarla ilgilenmez. Menfaat sağlama iddiasında bulunanlar, aynaya bakmalıdır. Dedikoduculara tavsiyemiz 23 Ağustos 2016'da Tarım-İş Genel Merkezinde yaşanan ve 'paylaşım kavgası'na dayanan silahlı saldırıyı hatırlamalarıdır”

TARIMDANHABER
Yorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
13 Nisan 2018, 16:51

Sendika yöneticileri müdürülük peşinde koşmayacağına göre bu sendikanın başarılı olma ihtimali yüksek görünüyor. İşçi kardeşlerime hayırlı olsun.
13 Nisan 2018, 10:37

belden aşağı sendikacılık

ali tepe
yalanlarla, dolanlarla sendikacılık olmaz. taraflı gazetecilikde olmaz. üyeleri baskıyla, yalanlarla kendi saflarına çekip kandırmakmıdır sendikacılık. öz orman ilk önce orman işçilerinin ücretlerini tarıma getirsin sonra tarımda Devamı..yalanlarla, dolanlarla sendikacılık olmaz. taraflı gazetecilikde olmaz. üyeleri baskıyla, yalanlarla kendi saflarına çekip kandırmakmıdır sendikacılık. öz orman ilk önce orman işçilerinin ücretlerini tarıma getirsin sonra tarımda örgütlensin.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.