Süt tozunda sanayici umduğunu bulamadı!

Sanayici süt tozunda umduğunu bulamadı. Et ve Süt Kurumu, sanayicinin uzun bir süredir iç piyasaya satmasını istediği süt tozunu, ihraç amacıyla satışa çıkardı.

Süt tozunda sanayici umduğunu bulamadı!

Et ve Süt Kurumu, yağsız süt tozu satışı yapacak. Konuyla ilgili olarak kurum web sayfasından yapılan duyuruda yağsız süt tozu satışında ihracat şartı aranıyor.

Sanayici kesimi uzun bir süredir Et ve Süt Kurumu'nun elinde bulunan yağsız süt tozunu iç piyasaya satması yönünde baskı yapıyordu. Süt tozunun daha önce iç piyasaya satılmasından dolayı piyasadaki dengeler üreticinin aleyhine bozulduğu için Et ve Süt Kurumu, ellerinde kalan süt tozunun iç piyasaya satılmasına karşı çıkıyordu.

Et ve Süt Kurumu, kurum web sayfasından yayınladığı satış duyurusuyla birlikte ihraç şartıyla 6 bin 886 ton yağsız süt tozunun satılacağını belirtti. Adana, Denizli, Sakarya ve Sincan kombinalarından yapılacak yağsız süt tozunu almak isteyenlerin 3 Ekim'e kadar başvuru yapmaları istendi.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ