Kılıçdaroğlu: TARSİM’de sıkıntı var!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'nın Kumluca ilçesinde önceki hafta şiddetli yağış, fırtına ve hortumdan zarar gören seralarda incelemelerde bulunarak, üreticilerin sıkıntılarını dinledi.

Kılıçdaroğlu: TARSİM’de sıkıntı var!

Mağduriyetlerin giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, TARSİM ile ilgili sıkıntıların olduğunu belirterek, "TARSİM'den büyük şikayet var. Özellikle çiftçiler tarım sigortası yapmak istediklerini, vergi ödediklerini, arazilerin kendilerine ait olduğunu ama yasal engeller nedeniyle tarım sigortalarını da ödeyemediklerini, dolayısıyla mağduriyetlerinin giderilemediğini ifade ettiler. Bu konuda da biz özel bir çalışma başlatacağız ve Tarım Bakanına aktaracağız. Sanırım Tarım Bakanı da TARSİM'den kaynaklanan bazı sorunlar olduğunu ifade etmişti. Önemli olan bu sorunu bir an önce çözmek. Zarar var, doğru, zararın boyutları da bir hayli yüksek. Umarız kısa süre içinde bunlar telafi edilir" açıklamasını yaptı.

TARIMDAN HABER
Yorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
28 Kasım 2017, 15:52

bektaş
sıkıntı nerede yokki çiftçiyi bitirdiler

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ