Harran'a TKDK destekli 6 yatırım

Şanlıurfa'nın Harran İlçesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) hibeleri ile hayata geçirilen 6 proje için tören düzenlendi. Programa katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, “Bu projeler Harran'a, Şanlıurfa'ya ve ülkemize kazandırılmış önemli yatırımlardır” dedi.

Harran'a TKDK destekli 6 yatırım

TKDK desteği ile hayata geçirilen 6 yatırım için düzenlenen törene, Şanlıurfa Milletvekili Halil ÖZCAN, Müsteşar Yardımcısı Ahmet GÜLDAL, Harran Kaymakamı Ömer Faruk ÇELİK, TKDK Başkanı Hakan KALENDER ve çok sayıda davetlinin de katıldığı törende konuşan Bakan Fakıbaba, “TKDK destekleriyle hayata geçen bu projeler Harran'a, Şanlıurfa'ya ve ülkemize kazandırılmış önemli yatırımlardır. Her zaman söylediğim gibi kalkınma ve büyüme kırsalda başlar.

Çünkü üretim kırsalda yapılıyor, gıdamız da kırsaldan geliyor. Benim köylü kardeşlerim olmasa üretim olmayacak. Bu nedenle onlara ne kadar teşekkür etsem azdır. TKDK tarafından verilen bu hibeler ile kırsalda birçok kişinin hayatı değişiyor; kadınlarımız iş kuruyor, istihdama katkı sağlıyor ve gençlerimiz kırsala dönmeye başlıyor” ifadelerini kullanarak kırsal kalkınmada TKDK'nın oynadığı rolü vurguladı.

ŞANLIURFA'YA 7 YILDA 231 YATIRIM

TKDK Başkanı Hakan KALENDER, TKDK olarak Avrupa Birliği fonlarının ağırlıklı kullanıldığı IPARD Destekleri kapsamında 2011 yılından itibaren Şanlıurfa'nın da içinde olduğu 42 ilde hibeler sağlandığını ifade ederek şöyle konuştu: “Bugün Harran'da TKDK tarafından desteklenerek hayata geçirilen 6 projenin açılışını yapıyoruz. 3 milyon TL tutarındaki bu 6 yatırıma TKDK tarafından 1,4 Milyon TL destek sağlanmıştır. Bu projeler kırsalda yeni istihdam alanları oluşturuyor; hem Harran'a hem de Şanlıurfa'ya önemli seviyede katkı sağlıyor.

Süt üretiminden, et üretimine, işleme pazarlama tesislerinden, soğuk hava depolarına, yerel ürünlerden, kırsal turizme kadar pek çok alanda hibelerimiz devam etmektedir. TKDK tarafından sağlanan hibelerle 2011 yılından itibaren Şanlıurfa'ya 174 Milyon TL tutarında 231 yatırım kazandırıldı. Şanlıurfalı yatırımcıların gayreti TKDK İl Koordinatörlüğündeki arkadaşların yoğun çalışmaları ile hibelerimiz artarak devam edecektir. TKDK destekleriyle hayata geçirilen bu yatırımlarının Harran'a hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Bakanımız başta olmak üzere törenimize katılan tüm konuklarımıza saygılarımızı sunuyorum ve teşekkür ediyorum.”

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
04 Haziran 2018, 19:49

Urfa

Mehmet
Zaten urfa ve elazig bakanligi oldu...ikisinden degilseniz biryere atanmaniz cok zor.
03 Haziran 2018, 18:42

Urfa

HDM
Ülkede bir tek urfa var zaten.
03 Haziran 2018, 11:45

Neden

Recai Kazdağlı
Güzel ülkemin tek ili Urfa'mı. Neden bu pastadan diğer iller pay alamıyor. Bakan Urfalı olunca neden tüm bütçe Urfaya ayrılıyor. Benim mezarımda hiçte övünülecek bir konu değil.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ