Et ve Süt Kurumu ilk kez online et ihalesi yapacak!

Et ve Süt Kurumu, Bosna Hersek'ten yapılacak 1000 ton kemiksiz et ithalatı için duyuru yaptı. Daha önce yapılan ithalatlarda yurt dışı firmalardan yerinde teklif toplanırken, yeni sistemde teklifler elektronik imza ile alınacak. Süt tozu ihalesinde ilk kez yapılan online ihale başarılı olurken, et ihalesinde başarılı olup olmayacağı ihale sonrasında belli olacak.

Et ve Süt Kurumu ilk kez online et ihalesi yapacak!

Et ve Süt Kurumu, Bosna Hersek'ten 1000 ton taze soğutulmuş kemiksiz sığır eti alımı için 25 Ekim'de duyuru yaptı. Duyuruda, alımların online teklif verme usulüyle yapılacağı belirtildi. Buna göre Kamu İhale Kanununa istisna kapsamında yapılacak ihalede firmalardan online olarak teklifleri alınacak. Katılımcı firmalar, 2 Kasım'a kadar başvurabilecek. Başvuruların incelenmesinin ardından evrakları uygun bulunan katılımcılara online teklif verebilmeleri için şifre verilecek. 6 Kasım'da ise katılımcı firmalar aldıkları şifreyle sisteme girerek teklif verecekler.

ONLİNE ALIM NASIL YAPILACAK?

Teklifler malın kilogram birim fiyatı üzerinden verilecek. Teklif verme süresi 10 dakika olarak belirlendi. Minimum eksiltme tutarı 1 ( tam katları ) Cent olacak. İlk teklif verildiği anda, Kurum tarafından belirlenen teklif verme süresi işlemeye başlayacak. Teklif vermek için kalan süre kurumun internet sayfasında tüm yükleniciler tarafından görülebilecek. Teklif verme süresi içinde, teklif vermek isteyen yükleniciler, istenilen başvuruları yaparak teklif vermeye katılabilecek. Teklif süresi sonunda en düşük teklifi veren yüklenici, kazanmış olacak. Verilen son teklif son üç dakika içerisinde verilmesi halinde teklif verme süresi otomatik olarak üç dakika uzayacak. Diğer yandan firmalar 6 Kasım'dan önce ön teklif de verebilecekler. Verilecek ön teklifler de 5.20 Euro/kg'dan çok olamayacak.

Et ve Süt Kurumu'nun süt tozu ve etten sonra diğer ürünlerde de online ihale sistemini uygulayacağı belirtiliyor. Bu sistemin Kamu İhale Kanununa istisna kapsamında yapılan alım ve satışlara bir şeffaflık getireceği de kaydediliyor.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
30 Ekim 2018, 20:46

Yazıklar olsun..

Cem Çatal
Hasta hayvanları canlı sokamiyacagini anlayan ticaret ahlakı gelişmemiş insanımızın, Bosna da kesip etini getirmenin yolunu bulmuş hakkini koruma savaşı dir bu hep bana rabbena yapıyor bunu yazmak bile bana acı veriyor insanımıza yap Devamı..Hasta hayvanları canlı sokamiyacagini anlayan ticaret ahlakı gelişmemiş insanımızın, Bosna da kesip etini getirmenin yolunu bulmuş hakkini koruma savaşı dir bu hep bana rabbena yapıyor bunu yazmak bile bana acı veriyor insanımıza yapılanlara bu kadar göz yumanlara da lanet olsun.
30 Ekim 2018, 12:41

Kesim

Üretici
Biz diyoruz nefes alamıyoruz bakan bey diyor ital bitirin biz ureticileride rahat rahat ıvır zıvır işleri yaparsınız artık.
30 Ekim 2018, 11:20

Amacımız ne ? Bosna Hersek ülkesine yardım etmek mi ? Yoksa et sorunumuzu çözmek mi ? Akılsız mısınız nesiniz ya ? Kemiksiz-Löp et ithal etmek nedir ya ? Hiç mi kafanız çalışmıyor ? En azından besilik dana getirinde faydalansın Devamı..Amacımız ne ? Bosna Hersek ülkesine yardım etmek mi ? Yoksa et sorunumuzu çözmek mi ? Akılsız mısınız nesiniz ya ? Kemiksiz-Löp et ithal etmek nedir ya ? Hiç mi kafanız çalışmıyor ? En azından besilik dana getirinde faydalansın besici. Fındık kadar beyin yok bizim bu bakanlarda.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ