Eskiyörük: “Çaresiz kalan çiftçi, ineklerini kesiyor”

Tire Süt Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Eskiyörük, üreticilerin sıkıntılı günler geçirdiğini, bazı çiftçilerin artan maliyetleri karşılayamadığından ineklerini kesmeye başladığını bildirdi.

Eskiyörük: “Çaresiz kalan çiftçi, ineklerini kesiyor”

Tire Süt Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Eskiyörük, üreticilerin sıkıntılı günler geçirdiğini, bazı çiftçilerin artın maliyetleri karşılayamadığından ineklerini kesmeye başladığını bildirdi.

Ege'de Son Söz Gazetesinin haberine göre, yemin sütten daha pahalı olması nedeniyle yeniden kısır bir döngüye girildiği belirten Eskiyörük, şöyle konuştu.

“Çiftçi üretimden uzaklaşıyor. Yine inek kesimleri başladı ve her geçen gün artıyor. Çiftlikler satış ilanı vermeye başladı. Kamuoyuna çağrıda bulunuyorum. Bu kez bakın seyirci kalınmasın. Acil önlemler alınmazsa üretici güvenini yitirdiği için Türkiye'de bir daha tarımsal üretim yapacak insan bulamayacağız. Piyasaya ivedilikle müdahale edilerek üretici para kazanır hale getirilmeli."

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
14 Eylül 2018, 21:20

Umutsuz
İnek eti bıçak fiyatı 23 lira, kelepir düşeş çiftlik dolu her yer. Buyurun hayvancılığın cenaze namazına ...

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ