Düveler için 7 bin kişiye kredi veriliyor

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, 250 Bin Düve Projesi'ne ilişkin açıklamada bulundu. Proje kapsamında getirilecek düvelerin Almanya'dan getirilmesi planlandığını belirten Poyraz, 30 binin üzerinde başvuru olduğunu ancak 7 bin kişinin Ziraat Bankası'ndan kredi kullanabildiğini ifade etti.

Düveler için 7 bin kişiye kredi veriliyor

Poyraz, proje safhalarının adım adım ilerleyeceğini belirterek, 30 binin üzerinde başvuru olduğunu ve bunların Ziraat Bankası tarafından da değerlendirildiğini söyledi. Ziraat Bankası'ndan gelen rakamlara göre 7 bin kişinin kredi kullanmaya müsait olduğunu söyleyen Poyraz, projenin gelecek yıl da devam edeceğini bildirdi.

YEM ALABİLİR

Ortaklara verilecek hayvan sayısına göre kredi rakamlarının belirleneceğini ve ödeme programlarının oluşturulacağını söyleyen Poyraz, "Bunların 100 bin liraya kadar kısmı 2 yıl geri ödemesiz, sıfır faizli. Toplamda 7 yıl vadeli olacak. 100 bin lirayı aşan kredilerde de indirimli kredi kullandırılacak. Çiftçimiz isterse kredinin yüzde 20'si kadarını yem almak kullanabilir" ifadelerini kullandı.

DÜVELER ALMANYA'DAN GETİRİLECEK

Poyraz, proje kapsamında getirilecek düveler için Almanya üzerinde yoğunlaştıklarını vurgulayarak, "Ziraat Bankasınca değerlendirmeler tamamlandı. Şu an hayvan alımı konusunda yurt dışında çalışmalara başladık. İşin mutfak kısmı neredeyse tamamlandı, şimdi eyleme geçiyoruz. Yurt dışından hayvanları geldikten sonra bir aylık karantina süresi var. Bu süreyi de ekleyip, tahminen eylül ayı içinde ortaklarımıza büyükbaş hayvanlarımızı teslim etmeye başlayacağız."

Projenin 3 yıllık olduğunu belirten Poyraz, bu kapsamda verilen düvelerin en az 2 yıllık süre sonunda hayvan varlığına etki edeceğini bildirdi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 11 Adet Yorum Yapılmış.
13 Ağustos 2018, 17:52

İrfan Sana mı Güvendi

Kim Getiriyor Düveleri
Genel müdür, düveleri kim nasıl ve kimlerin üzerinden getiriyor. İyi kontrol et patlak vermeyin. Lidaş AŞ deki milyarlarca liralık zararı örtbas ettinizde yetmedi mi. Adam kayırmaya devam
09 Ağustos 2018, 20:43

Kooperatifçiye cbp

Masum
Madem kimin işe gelip gelmediğini biliyorsun o zaman isim de verirsin sen
03 Ağustos 2018, 23:37

YEM DE Össen işler eyi del

Kütahyanın pınarları
Hemsehrim valla olmadı yem zarar ediyir diiler dogru mu? Sen dogru adamsın eyi getmise de benim işim çıkmıştır birakam ben bura de birak get.yoksa pavkirma zaman kalmiya alacaklar görevden gurban seni.hele merak etmişem gurban zarar kac mil Devamı..Hemsehrim valla olmadı yem zarar ediyir diiler dogru mu? Sen dogru adamsın eyi getmise de benim işim çıkmıştır birakam ben bura de birak get.yoksa pavkirma zaman kalmiya alacaklar görevden gurban seni.hele merak etmişem gurban zarar kac milyondur?
03 Ağustos 2018, 11:40

Maaşla yetiyo mu müdür

Keyifler yerinde mi
Tkk da istiraklerde bilmem nelerinizde hangi marka makam araclarina biniyorsunuz Genel müdürler yardimcilari istiraktekiler ne kadar maas aliyor. Ne kadar yurt ici yurt disi harcirah alıyor kac kere yurt ici yurt disi seyahat yapiyor. Ya da bu Devamı..Tkk da istiraklerde bilmem nelerinizde hangi marka makam araclarina biniyorsunuz Genel müdürler yardimcilari istiraktekiler ne kadar maas aliyor. Ne kadar yurt ici yurt disi harcirah alıyor kac kere yurt ici yurt disi seyahat yapiyor. Ya da bu seyahatleri nicin yapıyor amacindan cok gezmek icin mi, ne is uretiyor sunuz sinavsiz tanidiklari ise almak disinda. Bunlarin cevabıni bize degil vicdaniniza verebilmek önemli olan. Hepiniz haklisiniz birilerinin yegenleri kızları ogullari arkadasi oldugu icin altina araba hesabina yüklü maas verilenler de hakli. Haksiz olan batmakta olan ciftci, atanamayan issizler. Degil mi. 6 ayda bir bi arkadasi gn md yard. Yaparak kurumu istikrara ulastirmak zaten hedefiniz
03 Ağustos 2018, 01:38

sahte reçete

İlçe Müdürü
İthal olunca nerden geldiğinin ne önemi var. Bu övünülecek bir açıklama mı ki kulüp başkanı, futbolcu transferi yapmış gibi reklam yapıyorsun. Duyan da ürettiğinizi dağıtıyorsunuz sanacak...
02 Ağustos 2018, 20:48

Yalan

Alivedelihhepsiyalam
Kandirmacaiflas
02 Ağustos 2018, 07:03

Selo- Romen Hagi

Gizli No
Duveleri GS nin efsane oyuncu HAGİ nin menleketinde kurdugu sirketden SELO mu getirecek ??
02 Ağustos 2018, 00:34

Bizde Bölgeye Gidelim

Kooperatifci
KooperAtifci kardeş sana yatmak yasak sen çalışacaksınki BALIKESİR bölgede yatanlar maaş, ikramiye ve teşvik alsınlar. Yatana değil yatırana bakacaksın. Bölgeye gitmenin yolu çok kolay liyakata gerek yok. Sırtını bir siyasi partiye Devamı..KooperAtifci kardeş sana yatmak yasak sen çalışacaksınki BALIKESİR bölgede yatanlar maaş, ikramiye ve teşvik alsınlar. Yatana değil yatırana bakacaksın. Bölgeye gitmenin yolu çok kolay liyakata gerek yok. Sırtını bir siyasi partiye yasla direk istediğin servisteste hemen göreve başlarsın.
01 Ağustos 2018, 21:21

Bizde bölgeye gidelim

Kooperatifci
Kredi verelim gübre satalım mazot satalım yem satalım herşeyi yapalım hafta sonu olmasın gecemiz olmasin ama bölge müdürlüğünde adamlar haftada iki gün işe gelsin. iki gün çalış 5 gün yat balıkesir bölge çok güzel nasıl geçe Devamı..Kredi verelim gübre satalım mazot satalım yem satalım herşeyi yapalım hafta sonu olmasın gecemiz olmasin ama bölge müdürlüğünde adamlar haftada iki gün işe gelsin. iki gün çalış 5 gün yat balıkesir bölge çok güzel nasıl geçeriz bölgeye
01 Ağustos 2018, 20:50

Düve projesi

Salih yasak
Isimler belli oldumu şimdi bizi arayan kimse olması yada kimseye konu ile ilgili bilgi verildimi

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ