Dünya katil İsrail'i durdurmalı!

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, dünyanın katil İsrail'i durdurması gerektiğini belirtti.

Dünya katil İsrail'i durdurmalı!

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Aslan, şunları kaydetti:

"ABD'nin İsrail Büyükelçiliği'ni Tel Aviv'den Kudüs'e taşımasını protesto eden sivil Filistinlilere karşı kanlı bir katliam yürüten İsrail, tüm dünyayı büyük bir felakete sürüklemektedir.

Evrensel bir hak olan protesto hakkını, silaha başvurmadan yürüten mazlum ve masum Filistinlilerin üzerine, İsrail ordusunun profesyonel katilleri tarafından, gerçek mermilerle ve hedef gözetilerek ateş edilmesi sonucu en az 62 sivilin katledilmesi ve 2770'ten fazla sivilin de yaralanması, yeryüzündeki tüm vicdanları kanatmıştır.

Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve diğer uluslararası kuruluşların, yaşanan soykırım karşısında sergilediği utangaç kınama tavırları, sözkonusu kuruluşların içi boş birer yapıya dönüştüğünü bir kez daha ortaya koymuştur.

İslam ülkelerinin birçoğundan gelen mahcup kınama mesajları ise, Müslüman dünyanın içinde bulunduğu içler acısı durumu gözler önüne sererken, Türkiye'nin katliama karşı yiğitçe yükselttiği ses, insanlığın vicdanına tercüman olmuştur.

Dünyanın, İsrail gibi katil ve terörist bir devlet ile ona arka çıkan ABD yönetimini taşıyacak hali kalmamıştır. Uluslararası toplum artık bir yolunu bularak, katil ve zalim İsrail'i durdurmalı; zulmün baş destekçisi olan ABD yönetimine de haddini bildirmelidir. Aksi halde dünya, çok daha büyük belalarla yüzleşmek zorunda kalacaktır."

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ