CHP'den ESK'ya yeni isim önerisi

CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz, Et ve Süt Kurumu'nun son zamanlarda yaptığı kasaplık sığır eti ithal etmek üzere açtığı ihaleleri TBMM Genel Kurul Gündeminde dile getirdi.

CHP'den ESK'ya yeni isim önerisi

CHP'li Öz, TBMM Genel Kuruldaki konuşmasında; “Et ve Süt Kurumu, şubat ayında 100 bin baş kasaplık sığır et ithal etmek üzere ihale açmıştı. Bu ihale daha sonuçlanmadan bu kez 60 bin baş kasaplık hayvan ithal etmek üzere ihale açtı. Hükümetin sayesinde ihraç eden konumdan ithal eden konuma düştük. Et ve Süt Kurumunun adı ithalat kurumu oldu.” dedi.

GÜNÜBİRLİK İTHALAT POLİTİKASI ÇÖZÜM DEĞİL.

Günübirlik ithalat politikasının çözüm olmadığını dile getirerek, çözüm önerilerini sunan TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Öz; "Türkiye, bu konuda, ithalat konusunda nereye gidiyor?" diye sormak lazım. İthal edeceğimize bu bütçe yerli besicimizin üretim yapması yönünde harcanmalıdır. Yem başta olmak üzere vergi indirimi yapılmalıdır, ıslah çalışmaları yaygınlaştırılmalıdır. Yem bitkileri ve yem ham maddelerinin üretiminin artırılması ve kombine ırkların yaygınlaştırılması gerekmektedir. Besilik hayvanların damızlığını üreten çiftliklere ağırlık verilmelidir. Destekler planlı yapılmalıdır. Günübirlik ithalat politikasının çözüm olmadığı artık görülmelidir.” diyerek sözlerine son verdi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
08 Mart 2018, 23:32

İthalat hükümeti

Çiftçi
Yandaşları zengin etmek varken iktidar partisinin umrunda mı üretici , çok az kaldı 2019 seçimlerine bu ülkenin şanlı alın teri ile geçinen cefakar türk çiftçisi geçmişte nasıl verdiyse geçmiş hükümetlerin dersine inşallah bunl Devamı..Yandaşları zengin etmek varken iktidar partisinin umrunda mı üretici , çok az kaldı 2019 seçimlerine bu ülkenin şanlı alın teri ile geçinen cefakar türk çiftçisi geçmişte nasıl verdiyse geçmiş hükümetlerin dersine inşallah bunlarında dersine verecektir inşallah

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ