Çeltik üreticisi seslerini duyacak bir yetkili arıyor!

Samsun İli Bafra, Alaçam, Yakakent ve Ondokuzmayıs İlçeleri Tahıl Üreticileri Birliği Başkanı Hasan Toker, bölgede üretilen çeltiğin yüzde 65'inin üreticinin elinde kaldığını belirterek, çeltik üreticisinin yaşadığı sıkıntıya dikkat çekti. Yaşadıkları sorunları bir çok yetkiliye aktardıklarını ancak bir karşılığını göremediklerini ifade eden Toker, "Sesimizi Tarım ve Orman Bakanına duyurabilmek için ne yapmamız gerekiyor?" diye sordu.

Çeltik üreticisi seslerini duyacak bir yetkili arıyor!

Konuyla ilgili olarak Tarımdan Haber'e açıklamalarda bulunan Samsun İli Bafra, Alaçam, Yakakent ve Ondokuzmayıs İlçeleri Tahıl Üreticileri Birliği Başkanı Hasan Toker, elinde çeltiği bulunan üreticiden tüccarların geçen yılın altında bir fiyatla almak istediklerini belirtti. Bu konuda hükümet nezdinde girişimlerde bulunduklarını ancak seslerini hiç kimseye duyuramadıklarını vurgulayan Toker, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin de sorunlarına karşı duyarsız kaldığını ifade etti.

Toker, şunları kaydetti: “Bizim yurt içinde ürettiğimiz ürünler elimizde bekliyorken, şirket kurarak Ukrayna, Rusya ve Kazakistan'dan buğday getirip lojistik üs kuracağım diye açıklama yaptı. Bu nasıl bir milli tarım politikası? Biz üretim yapan çiftçiler olarak bir anlam veremiyoruz. Çeltikte dışa bağımlı bir ülkeyiz ama maalesef Bakanımız da bizce bu ülkenin tarımına değil ithalat firmalarına çalışıyor. Allah üreticimize kolaylık versin”

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 4 Adet Yorum Yapılmış.
05 Kasım 2018, 10:19

Tarım

Çiftçi
Onlar bizim sesimizi duymaz nerede yandaşları var onları duyarlar.şirketlere ihalelere versinler yarım ve hayvancılığı.
05 Kasım 2018, 09:12

Zurnanın son deliği çiftçi

En yüksek oyu kırsal kesimden alıyorlar .Ne gerek var diyor dur . Alan razı satan razı
05 Kasım 2018, 08:26

Çeltik

Mustafa karagüzel
Bu milletten ne istedinizde size vermedi bu millete devletın bekası dediniz bu millet meydanlarda nöbet tuttu bu çiftçinin yapması gereken bir kerede kendi sıkıntısı için meydanlarda traktörlerle nöbet tutması gerek tarım bitmek üzer Devamı..Bu milletten ne istedinizde size vermedi bu millete devletın bekası dediniz bu millet meydanlarda nöbet tuttu bu çiftçinin yapması gereken bir kerede kendi sıkıntısı için meydanlarda traktörlerle nöbet tutması gerek tarım bitmek üzere çiftçiyi dınleyen yok çiftçinin çeltiği elinde kaldı devletimiz nerde tarım bakanımız nerde niye bizi duymuyorlar sesimizi duymanız için bu millet bu çiftçi meydanlarımı çıkması gerekiyor
04 Kasım 2018, 21:29

Sağ gösterip sol vuruyorlar bunların işi bu milli tarım işi de bunlardan biri ne millisi hikaye gibi geliyor bana

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ