Bakanlık talimatı kaldırıldı uygulama ücretindeki sorun çözüldü!

Veterinerlik hizmetleri uygulama ücretlerinde tekrar eski sisteme dönülerek yaşanan sorun çözüldü. Tarım-Ormancılık Hizmet Kolu'nun yetkili sendikası Toç Bir-Sen'in talebi üzerine, 'Hayvanların tanımlanması ile veteriner biyolojik ürünlerin uygulama ücretleri konusundaki' talimat uygulamadan kaldırılarak yerine yeni bir talimat gönderildi.

Bakanlık talimatı kaldırıldı uygulama ücretindeki sorun çözüldü!

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, veterinerlik hizmetleri uygulama ücretlerinde yaşanan sorunların çözülerek, çalışanların hak kaybının giderilmesi konusundaki kararlılıklarından dolayı Bakan Fakıbaba'ya teşekkür etti.

Toç Bir-Sen'den konuyla ilgili olarak bir açıklama yapılarak şunlar kaydedildi:

HAKLI MÜCADELEMİZ SONUÇ VERDİ

Yetkili sendika Toç Bir-Sen olarak uygulama ücretlerindeki sorunun çözümü için verdiğimiz haklı mücadelemiz sonuç verdi.

1 KURUŞA DÜŞÜREN TALİMAT KALDIRILDI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nün 27.12.2017 tarih ve E.3318006 sayılı “Hayvanların tanımlanması ile veteriner biyolojik ürünlerin uygulama ücretleri konusundaki" talimatı uygulamadan kaldırılarak 09/03/2018 tarihli yeni talimatı ilgili birimlere gönderilmiştir.

BAKAN FAKIBABA İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Hatırlanacağı gibi Tarım-Ormancılık Hizmet Kolu'nun yetkili sendikası Toç Bir-Sen olarak; veterinerlik hizmetleri uygulama ücretleri ile ilgili yaşanan sorunun ve çalışanlarımız adına oluşan hak mağduriyetinin ortadan kaldırılması için geçtiğimiz hafta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ile yurtdışı gezisi öncesinde Bakanlıkta bir araya gelerek "Uygulama Ücretlerine İlişkin Sürecin Hızlandırılmasına" ilişkin görüşme gerçekleştirmiştik.

VATANDAŞLA KARŞI KARŞIYA GELİNİYOR

Toç Bir-Sen olarak gerçekleştirdiğimiz ziyarette Genel Başkanımız Hüseyin Öztürk Uygulama Ücretlerinin 1 kuruşa düşürülmesinin; sahada özveri ile çalışan Veteriner Hekim, Veteriner Sağlık Teknikeri, Veteriner Sağlık Teknisyenleri adına hak kaybı ve mağduriyet oluşturması, vatandaş ile Bakanlık çalışanlarını karşı karşıya getirmesi sebebiyle "Aşı ücretlerinin 75 Kuruş yerine 01.01.2018 tarihinden itibaren 1 Kuruş olarak uygulanacağı"na ilişkin yönergenin iptal edilmesi ya da uygulama ücretlerinde eski uygulamaya geri dönülmesi veya çalışanlarımızı mağdur etmeyecek yeni bir talimatın verilmesi hususundaki taleplerimizi yineleyerek sürecin hızlandırılması talebinde bulunmuştuk.

GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİMİZ DİKKATE ALINDI

Sayın Bakanımız da görüşmemizde konu ile ilgili “Tamamen iyi niyetli olduklarını, amaçlarının meslektaşlarımızın işletme sahipleri ile para alışverişini ortadan kaldırmak" olduğunu belirterek, Toç Bir-Sen'in görüş ve önerilerini dikkate alarak uygulamaya mevzuat düzenlenmesi yapılarak ya da 01.01.2018 öncesi uygulanan haliyle devam edilebileceğini dile getirmişti.

YENİ TALİMAT GÖNDERİLDİ

Konuya ilişkin yazı; Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü'nce 09/03/2018 tarih ve 71037622-325.01-E756390 sayılı ““Hayvanların tanımlanması ile veteriner biyolojik ürünlerin uygulama ücretleri" konulu yazısı tüm birimlere gönderilmiştir.

FAKIBABA VE BAKANLIK BÜROKRATLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Yetkili sendika Toç Bir-Sen olarak; Veterinerlik Hizmetleri Uygulama Ücretlerindeki sorunun çalışanların lehine olacak şekilde düzenlenmesi, kazanılmış haklarının iade edilmesi, haksızlığın biran evvel giderilmesi için verdiğimiz mücadelemize verdiği katkılardan dolayı başta Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba olmak üzere tüm Bakanlık bürokratlarımıza teşekkür ediyoruz.

Çalışanlarımıza ve kamuoyuna saygı ile duyurulur."

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
12 Mart 2018, 19:53

Mürekkep Bitti
Lisans Tamamlama ne zaman çözülecek? Biz görebilecek miyiz?
12 Mart 2018, 17:26

Herseyi bilen

Tosbirsenliler isini geldiginde herseyi biliyorda neden tagem genel mudurunun gitmesini talep etmiyor.Madem hersey tamam olacak buna da el atsinlar.Isin icinde para olunca hemen cozuluyor hersey,sahi kim teklif etti bunu basimiza,once onu gorevden al Devamı..Tosbirsenliler isini geldiginde herseyi biliyorda neden tagem genel mudurunun gitmesini talep etmiyor.Madem hersey tamam olacak buna da el atsinlar.Isin icinde para olunca hemen cozuluyor hersey,sahi kim teklif etti bunu basimiza,once onu gorevden almak lazim.Hic memnun degiliz ak partinin sectigi kisilerden bunu bir ak partili olarak soyluyorum.Gerisi baskasi dusunsun.
12 Mart 2018, 17:03

Kına

vettek
Yakın ziraatciler :)

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ