Bakan Pakdemir'liye çağrı: Süt fiyatlarını sahada incelettirin!

Köy-Koop Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin sahada inceleme yaptırarak süt fiyatlarında yaşanan acı durumu yerinde görmesini talep etti.

Bakan Pakdemir'liye çağrı: Süt fiyatlarını sahada incelettirin!

Süt üreticisinin sütten para kazanamadığını ve hayatını idame ettiremediğine dikkat çeken Köy-Koop Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer, damızlık hayvanların kesiminin arttığını bildirdi. Kesilen her dişi damızlık hayvanın ülkenin süt sektörüne vurulan büyük bir darbe olduğunu ifade eden Soyer, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yaşananları yerinde görmesi için acilen birilerini görevlendirerek saha çalışması yapmasını istedi. Soyer, “Görülecektir ki süt belirlenen fiyattan satılmıyor ve süt piyasasında önemli rol oynayan bazı firmalar süt alımlarını durdurmuş vaziyette” dedi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
22 Ekim 2018, 16:29

Saha çalışması yapcaz daha dur

Kemal
Birilerini görevlendirmeyecek, çıkaracak üzerinde ki takım elbiseyi çizmelerini giyip ahır ahır gezecek. Tabi ki yanında şakşakçı ordusu ile değil. İşinde uzman bilir kişilerle beraber. Hayvancılık öyle bir sektördür ki acil ve Devamı..Birilerini görevlendirmeyecek, çıkaracak üzerinde ki takım elbiseyi çizmelerini giyip ahır ahır gezecek. Tabi ki yanında şakşakçı ordusu ile değil. İşinde uzman bilir kişilerle beraber. Hayvancılık öyle bir sektördür ki acil ve kesin çözümler ister siz daha saha çalışması yapcanız da görüşceniz de çözüm bulcanız :) O zamana kadar yeni tarım bakanı atanır bide o saha çalışması yapar öyle gider bu mesele. Hayvan sayımız iyice azalsın bekleyin sonra tekrar ithal ederiz ne olcak ki.
19 Ekim 2018, 14:31

süt tozu

ibrahim
Türkiye nin buzağı maması ithalatını acilen durdurması gerekir. memleketimizde kaç işletme buzağı maması kullanıyor. vatandaş sütünü değerinde satamazken mamayı napsın. zira fabrikalar buzağı maması adı altında ithal ettikler Devamı..Türkiye nin buzağı maması ithalatını acilen durdurması gerekir. memleketimizde kaç işletme buzağı maması kullanıyor. vatandaş sütünü değerinde satamazken mamayı napsın. zira fabrikalar buzağı maması adı altında ithal ettikleri süt tozunu fabrikada işleyip satıyorlar.
18 Ekim 2018, 19:16

çözümü var

irfan
İBirlikler süt sektörü ne girip fabrikalarını kurup ürünlerini kendi açacakları mağazada satacaklar. dürüst olup iyi yönetip fazla adam çalıştırmayıp torpilli davranmazlarsa siyasette olmazsa işleri iyi gider. Ülkemizde bazı il Devamı..İBirlikler süt sektörü ne girip fabrikalarını kurup ürünlerini kendi açacakları mağazada satacaklar. dürüst olup iyi yönetip fazla adam çalıştırmayıp torpilli davranmazlarsa siyasette olmazsa işleri iyi gider. Ülkemizde bazı il birlikleri bunu yapıyorlar.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Kuruluşlar HABERLERİ