Yok artık! Soğan ve patates ithalatına müsaade edilecek!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, soğan ve patatesin ithalatına müsaade edeceklerini söyledi. Hükümetin tarım ve hayvancılıkta fiyat oynaklıklarına karşı hemen ithalatı gündemine alması dikkat çekiyor. Kırmızı ette ithalat fiyatlara çözüm olmadığı halde patates ve soğanda da ithalatın önünü açılacak olması düşündürücü bulundu.

Yok artık! Soğan ve patates ithalatına müsaade edilecek!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, soğan ve patatesin ithalatına müsaade edeceklerini söyledi. NTV'de konuşan Zeybekci, soğan ve patates fiyatları hakkında, “Soğan-patates fiyatlarıyla ilgili aşırı oynaklık görüyoruz. Konuyla ilgili müdahalemiz başladı. Tarım Bakanlığı olarak bakıyoruz. Bu ürünlerin ithalatına müsaade edeceğiz. Soğan ve patatesin Türkiye'ye gireceği miktar ve ülke belli. Soğan ve patates fiyatında spekülasyona izin vermeyiz" dedi.

Hükümetin tarım ve hayvancılıkta fiyat oynaklıklarına karşı hemen ithalatı gündemine alması dikkat çekiyor. Kırmızı ette ithalat fiyatlara çözüm olmadığı halde patates ve soğanda da ithalatın önünü açılacak olması düşündürücü bulundu.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
21 Haziran 2018, 23:56

Bitirdiniz

Talip
Siz destekleme ve depo ihtiyacını vermediniz tarim bakani saten allaha emanet üretim azaldı tek bunların değil yerli olan tüm sebze tahıl hububatlar sayenizde cifcililkk hayvancılık bitti italle çözüm buluyorsunuz destek yok
21 Haziran 2018, 16:51

Yöneticiler

Orhan
Son 5 yıldır bakanlıkta yapılan atamalar tamamen siyasi olduğundan liyakat neredeyse hiç yok çiftçi kaderi ile başbaşa bürokratlar ise siyasileri yalamaktan sahaya hiç çıkmıyorlar. Sonuç uretim planlaması yoksa üretimde yok .
21 Haziran 2018, 13:38

Aslan bakanım

Üretici
Aslan ekonomi bakanı sanırım daha doymadiniz parayı Allah doyursun size ithalat ithalat oyunlar dolablar dönmeye devam ediyor,daha bir kaç güne kadar üreticinin elinde resmen çürümeye terk edilmiş halde olan soğan ve patates şimdide ne Devamı..Aslan ekonomi bakanı sanırım daha doymadiniz parayı Allah doyursun size ithalat ithalat oyunlar dolablar dönmeye devam ediyor,daha bir kaç güne kadar üreticinin elinde resmen çürümeye terk edilmiş halde olan soğan ve patates şimdide ne olduysa pazarda bir anda altından pahalı oldu sebep ne peki suç kimin üreticinin mi veya tüketicininmi evet bizler suçluyuz yani üreticiler ürettiğimiz için suçluyuz ve ceza ithalat hayırlı olsun

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Ekonomi HABERLERİ