Türkiye Avrupa'ya 8 milyon dolar çay ihraç etti!

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Kalyoncu'nun verdiği bilgilere göre, Türkiye yılın 9 aylık döneminde Avrupa'ya yaptığı çay ihracatından 8 milyon 309 bin dolar gelir elde etti.

Türkiye Avrupa'ya 8 milyon dolar çay ihraç etti!

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Kalyoncu, Türkiye'den yapılan çay ihracatında Avrupa Birliği ülkelerinin ilk sırada yer aldığını belirterek, Türk çayının kimyasal ilaç ve katkı maddesi kullanılmadan üretilmesinin ihracatta önemli avantaj sağladığını kaydetti.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Ekonomi HABERLERİ