Tüketicide süt fiyatları son bir yılda yüzde 25 arttı!

Ulusal Süt Konseyi tarafından üretici nezdinde süt fiyatları beklentinin altında açıklanırken, tüketici tarafında ise son bir yıl için süt fiyatları yüzde 25 arttı.

Tüketicide süt fiyatları son bir yılda yüzde 25 arttı!

Tüketici Hakları Derneği tarafından yapılan açıklamada, Temmuz 2018'de süt ve süt ve süt ürünleri fiyatları Temmuz 2017'ye göre ortalama yüzde 22.44 arttı. Yani son bir yılda süt ve süt ürünleri enflasyonu yüzde 22.44 oldu.

Diğer yandan yumurta fiyatları son bir yılda yüzde 49.2, balık fiyatları son bir yılda yüzde 22.87 arttı. Karpuz fiyatları ise son bir yılda yüzde 17.41, kavun fiyatları yüzde 35.2, kayısı fiyatları ise yüzde 24.6 yükseldi.

Temmuz 2017 ile Temmuz 2018'de süt ve süt ürünleri fiyatlarının artış oranları tablosu

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
06 Ağustos 2018, 14:55

Suçlu

Gariban
Enflasyonun yüksek çıkmasının bütün cezasını ne yazikki bu ülkenin üreticisine kestiler, halbuki bu ülkeyi yönetenler her şeyin ne olduğunu biliyordu ve alenen bu ülkenin parasını enflasyonu bahane ederek har vurup harman savurdula Devamı..Enflasyonun yüksek çıkmasının bütün cezasını ne yazikki bu ülkenin üreticisine kestiler, halbuki bu ülkeyi yönetenler her şeyin ne olduğunu biliyordu ve alenen bu ülkenin parasını enflasyonu bahane ederek har vurup harman savurdular aklınıza gelebilecek bütün tarımsal ürüne ithalat yaptılar ama ne yazikki hala enflasyon durmadan yüksek çıkıyor ve gene bunun tek suçlusu bu ülkenin üreticisi olacak , ama işlerine gelmediği için marketlerdeki bir yılda yüzde yirmi beş artan hayvansal gıdalara bakmıyorlar çünkü oraya bakarlarsa orada zengin sanayici var , işin özü gene devam bu ülkenin üreticisi enflasyonun yüksek çıkmasının tek suçlusu

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Ekonomi HABERLERİ