Sütte fiyat artışı durmak bilmiyor!

Süt üreticisi yem fiyatları karşısında üretimi tehlikeye girerken, tüketici bazında süt ürünlerindeki fiyat artışları durmak bilmiyor. Süt ve süt ürünlerinin fiyatları son bir yılda ortalama yüzde 24.11 oranında arttı.

Sütte fiyat artışı durmak bilmiyor!

Tüketici Hakları Derneği tarafından yapılan açıklamada son bir yıl içinde süt ve süt ürünlerindeki fiyat artışları gözler önüne serildi.

Haziran 2018 ayı süt ve süt ürünleri fiyatları Haziran 2017'ye göre ortalama yüzde 24.11 oranında artarken, yumurta fiyatı ise yüzde 36,45 oranında yükseldi.

Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar, yaptığı açıklamada "Türkiye'de uygulanan tarım ve gıda politikaları tüketicileri açlığa sürüklüyor. Her geçen gün daha çok tüketici yeterli ve dengeli beslenmekten mahrum kalıyor. Bir an önce yanlış tarım ve gıda politikalarından vazgeçilmelidir" dedi.


TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Ekonomi HABERLERİ