Küçükbaş hayvan ihracatı yapıldı

Iğdır'dan Nahcivan Özerk Cumhuriyetine, küçükbaş hayvan ihracatı yapıldı. Iğdır Tarım ve Orman İl Müdürü Özkan Yolcu, ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan hayvan ihracatının ikinci kez Nahcivan Özerk Cumhuriyetine yapıldığını duyurdu. Yolcu, “İlimizde canlı hayvan ihracatının yaygınlaşması hayvancılığımızın istenilen seviyelere gelmesi bakımından olmazsa olmaz gerçeklerden birisidir” dedi.

Küçükbaş hayvan ihracatı yapıldı

Gümrükleme alanında sevkiyat işlemlerinde bulunan ve sevkiyatın aşamalarını takip eden İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu, “Sınır ticareti yaparak hayvancılığımızı geliştirelim Ülkemize döviz girdisi sağlayarak ekonomimizi güçlendirelim. Bu sınır ticaretini yapan firmamıza başarılar diliyorum. Yapılan sınır ticaretlerinin örnek teşkil etmesi ve yaygınlaşması için çaba sarf etmeliyiz. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak ta çaba sarf etmekteyiz. Ekonomimizin temelini oluşturan tarım ve hayvancılığın yaygınlaşması ürettiklerimizi hak eden değerden satabilmemize bağlıdır” dedi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
25 Kasım 2018, 20:45

irfan
kaç baş küçükbaş hayvan ihracatı yapıldı kasaplıkmı damızlıkmı ırkı ne hiç bilgi yok

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Ekonomi HABERLERİ