Domuz eti ithalatında 'atlatma haber' böyle yapılır!

İlk kez Tarımdan Haber tarafından gündeme getirilen Moldova Cumhuriyeti'nden yapılacak domuz eti ithalatı, kamuoyunda büyük yankı bulurken konu verilen bir soru önergesi ile Meclis gündemine taşındı. CHP'li Fikri Sağlar, Başbakan Binali Yıldırım tarafından cevaplandırılmak üzere TBMM Başkanlığına bir soru önergesi vererek, sıfır gümrük vergisiyle yapılacak ithalatın ne amaçla ve kimler için yapılacağını sordu.

Domuz eti ithalatında 'atlatma haber' böyle yapılır!

ÖZEL HABER

Moldova Cumhuriyeti'nden sıfır gümrükle yapılması öngörülen 500 ton domuz eti ithalatı Meclis gündemine taşınırken, Türkiye'nin sözde en çok takip edilen haber sitelerinden birisi de kendince büyük bir gazetecilik başarısına imza attı!

Domuz eti ithalatı haberi 8 Aralık'ta ilk kez Tarımdan Haber tarafından gündeme getirilirken, Bloomberg HT Tarım Editörü İrfan Donat da Tarımdan Haber'in ardından skandalı köşesine taşıdı. Donat, 'Moldova'dan domuz eti mi ithal edeceğiz?' başlıklı dünkü yazısında; “ithalat tarife kontenjanında domuz etinin de bulunması ve domuz eti ithalatında tahsis önceliğinin Et ve Süt Kurumu'na verilmesi akıllarda soru işareti yaratıyor" demişti.

Sözde Türkiye'nin en çok okunan ve 'en saygın!' haber sitelerinden olduğunu iddia eden bir haber sitesi de Donat'ın köşe yazısının ardından (4 saat sonra) bu konuyu kaynak göstermeden manşetine taşıdı.

Ancak bu haber sitesi, gazetecilik açısından asıl başarısını bugünkü haberiyle ortaya koydu! CHP'li Fikri Sağlar'ın soru önergesinin haberini okuyucularına, 'kendileri' tarafından gündeme getirilen domuz eti ithalatının Meclis gündemine taşındığı şeklinde duyurdu.

Ne diyelim; Türkiye'nin en çok takip edilen ve sözde en saygın haber sitesine de böyle yayıncılık yakışıyor! Başkalarının haberinin üzerine konarak nasıl atlatma haber yaptıklarını 'domuz eti ithalatı' haberi ile bir kez daha göstermiş oldular. Kendilerini tebrik ediyoruz!

KAMUOYU TARIMDAN HABER'DEN ÖĞRENMİŞTİ!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı başta olmak üzere Et ve Süt Kurumu bürokratları ve kamuoyu skandal tebliği, 8 Aralık'ta gündeme getirdiğimiz haber sonrasında öğrenmişti. Tarımdan Haber'in sosyal medya hesaplarında da takipçilerimiz tebliğe karşı tepkilerini yaptıkları yorumlarla ortaya koymuşlardı.
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Ekonomi HABERLERİ