Büyükbaş hayvan sayısı 17,3 milyon baş oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2018 Temmuz ayı Hayvansal Üretim İstatistikleri açıkladı.

Büyükbaş hayvan sayısı 17,3 milyon baş oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2018 Temmuz ayı Hayvansal Üretim İstatistikleri açıkladı. Buna göre, büyükbaş hayvan sayısı Haziran ayı sonu itibariyle 17 milyon 338 bin baş, toplam küçükbaş hayvan sayısı ise 47 milyon 362 bin baş oldu.

Koyun sayısı 36 milyon 177 bin baş, keçi sayısı 11 milyon 185 bin baş olarak gerçekleşti.

Kümes hayvanı sayısı da 2018'in Haziran ayında 346 milyon adet oldu. Et tavuğu sayısı 2018 Haziran ayı sonu itibariyle 219 milyon 257 bin adet olurken, yumurta tavuğu sayısı 121 milyon 115 bin adet oldu. Hindi sayısı 4 milyon 232 bin, ördek sayısı 524 bin, kaz sayısı da 1 milyon bin olarak gerçekleşti.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
15 Eylül 2018, 14:17

mı acaba?

İsimsiz
Şuan Ülkemizde kaç hayvan var, ne kadar kesim var,ne kadar üretim, ne kadar tüketim var bunu kimse ama kimse bilmiyor. Hiç bir kayıt güvenilir değil. Bu bilgiler net olarak elde olsa zaten ileriye dönük projeksiyon hazırlamak en kolay iş Devamı..Şuan Ülkemizde kaç hayvan var, ne kadar kesim var,ne kadar üretim, ne kadar tüketim var bunu kimse ama kimse bilmiyor. Hiç bir kayıt güvenilir değil. Bu bilgiler net olarak elde olsa zaten ileriye dönük projeksiyon hazırlamak en kolay iş. Ne kamu nede yetiştirici üzerine düşen görevi yapıyor. Vatandaş hayvan kestiriyor yada satıyor hiç bir yere bilgi vermiyor. Belediyelerin bile mezbahaları ruhsatsız

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Ekonomi HABERLERİ