Biz bu kafayla tarımda bir adım yol alamayız!

Şeker Kurulu üyeleri atanmadığı için şeker sektörü bir yıldır denetlenmiyor. Sektör denetlenemediği için özellikle nişasta bazlı şeker üreten fabrikalara üstü örtülü kotasız üretim ortamı oluşturuluyor. Bu durum ülke ekonomisine yıllık 5 milyar dolar katkı sağlayan sektörü ciddi anlamda tehdit ederken, Bakanların da böylesine önemli bir konuda bir birlerinden habersiz olması dikkat çekiyor.

Biz bu kafayla tarımda bir adım yol alamayız!

Şeker sektöründe; kamuya ait 25, kooperatiflere ait 5 ve 3 tane de özel olmak üzere tam 33 tane şeker fabrikası var. Bunların yanında 5 tanesi kotalı, 5 tanesi de kotasız olmak üzere 10 tane de nişasta bazlı şeker fabrikası bulunuyor.

Toplamda 43 fabrika ediyor. Bu fabrikalarla birlikte şeker pancarı ve mısır tarımını da işin içine kattığımızda sektörün büyüklüğünü ve önemini daha iyi anlatmış oluruz.

Şimdi bu bilgileri niye verdim? Anlatayım…

Yazının devamını okumak için tıklayınYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
23 Eylül 2017, 11:49

Mağduruz

Veteriner sağlık teknisyeni
Yıllardır yüzlerce boş norm kadromuz olmasına rağmen (1) kadro bile açılmıyor.KPSS sen 90 puan alıyoruz atanamıyoruz.Sesimiz ol tarımdanhaber

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Ekonomi HABERLERİ