Besici samanı pahalı alıp eti zararına satıyor!

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, besicilerin yaşadığı çelişkiye dikkat çekerek, “Besici samanı pahalıya alıp, eti zararına veriyorsa elbette bir gün tarım ve hayvancılık tamamen ölecektir" dedi.

Besici samanı pahalı alıp eti zararına satıyor!

Son günlerde besici yem fiyatlarının artmasına rağmen hayvanlarını düşük fiyattan kestirmek zorunda kalıyor. Üretimi tehdit etmeye başlayan bu çelişki sert bir dille eleştiren Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, "Eti ve samanı dışardan ithal etmenin bize faydasından çok zararı var. Besici samanı pahalıya alıp, eti zararına veriyorsa; elbette bir gün tarım ve hayvancılık tamamen ölecektir" dedi.

ET İTHAL ETMEK FİYAT DÜŞÜRMÜYOR

İl Başkanı Armutçu, şöyle konuştu; "Eğer bu ülkede tarım ve hayvancılık; kendi kendine yeten dünya ülkeleri arasından, kendine yetemeyen ve ithal edip envanterde zarar hanesine geçmiş ise; bunun sebebi tarım hayvancılık politikalarının yanlış uygulanıyor olmasıdır. Yapılması gereken fiyatları düşürmek için ithalat yapmak değil, aksine ithalata sınır getirip, tarım ve hayvancılığa teşvik vermektir. Üretimin maliyetlerini en aza indirecek argümanlar üretmek, böylelikle üretimi ithal boyunduruğundan kurtarıp, ihraç seviyesine çıkarmaktır”

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
08 Ekim 2018, 11:02

Bitmeyen ithalat

Milli çoban
Sayın armutçu ithalat bu ülkede bitmez niye bitmez çünkü birilerinin işine gelmez bitmesi ülkenin üreticisi o aç gözlü doyumsuz insanların umrunda değil Allah onları bildiği gibi yapsın.bu ülkenin üreticisine en büyük kötülüğ Devamı..Sayın armutçu ithalat bu ülkede bitmez niye bitmez çünkü birilerinin işine gelmez bitmesi ülkenin üreticisi o aç gözlü doyumsuz insanların umrunda değil Allah onları bildiği gibi yapsın.bu ülkenin üreticisine en büyük kötülüğü bundan önceki iki bakan çelik ve fakibaba yapmıştır
08 Ekim 2018, 10:22

Senol
Bindik Bir alamete kidiyoruz kıyamete

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarımsal Ekonomi HABERLERİ