Mera alanları kimlere verildi?

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü'ne, Büyükşehir yasasından sonra Denizli il sınırı içerisindeki tahsisi yapılan 33 hektarlık mera alanının kimlere verildiğini sordu.

Mera alanları kimlere verildi?

Basmacı, mera alanlarının kontrolsüzce amacı dışında kullanıldığını belirttiği yazısında, Müdürlüğe, bu mera alanlarının toplu konut için mi yoksa başka amaçla kullanılmak üzeri mi tahsis yapıldığını da sorarak, “Üzerlik, Salihağa, Kumkısık ve Çeltikçi de yer alan mera alanları, devletin kurumlarına mı yoksa şahıslara mı devredilmiştir.” Diye sordu.

Devredilen alanların tahsis şartlarının ne olduğunun da bildirilmesini isteyen CHP Milletvekili Melike Basmacı, “33 hektar alanda 10 adet tahsis yapılmıştır. Bunlar kimlerdir ya da devletin hangi kurumlarıdır.” diye sorarak, tahsislerin kimlere ve ne amaçla yapıldığının açıklanmasını istedi.Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım HABERLERİ