Meclis'e tarım için araştırma önergesi verildi!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye'de tarımın çöküş aşamasına geldiğini belirterek, Meclis'e araştırma önergesi verdi.

Meclis'e tarım için araştırma önergesi verildi!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na tarım konusunda sorunların tespiti ve çözümü için Meclis araştırma önergesi verdi. Tarımda yaşananlarla birlikte sosyal anlamda da sıkıntıların ortaya çıktığını anlatan Ataş, şunları kaydetti:

“Türk tarımı son 16 yıldır uygulanan yanlış politikalar nedeniyle çöküş aşamasına gelmiştir. Bu çöküş tarımsal üretim, istihdam, dış ticaret ve tarımsal enflasyon göstergelerine de yansımıştır. Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik krizden en çok etkilenen sektörlerin başında girdi maliyetlerinin artması gibi nedenlerle tarım ve hayvancılık gelmektedir. Türkiye bugün tarımsal arz ve gıda güvenliği bakımından riskli ülkeler arasına girmiştir. Türk tarımının sorunları bütüncül bir anlayışla ele alınmalı, Türk çiftçisi sadece bir bakanlığın uyguladığı yanlış politikalara mahkum edilmemelidir. Türkiye'nin tarımsal üretim bakımından tekrar kendi kendine yeter bir ülke olmasının önündeki engeller tespit edilmelidir. Tarım sektöründeki çözülme, sadece iktisadi yönleriyle değil, sosyal boyutlarıyla da ele alınmalı, üreticinin kırsal kesimdeki tarımsal üretimi bırakma nedenleri de ortaya konulmalıdır”

TARIMDANHABER
Yorumlar

Toplam 4 Adet Yorum Yapılmış.
10 Kasım 2018, 17:05

KURUMA ÖNCE PERSONEL ALINSIN

VATANDAŞ
KURUMA ÖNCELIKLI OLARAK TECRUBELI ZIRAAT MUHENDISI VETERINER HEKIM ALINSIN YENI MEZUN MÜHENDIS.VETERINER KUSURA BAKMASINLAR BI B...KTAN ANLAMIYORLAR.BIZI MAHVETTILER.BIZE ONCULUK YAPABILICEK FAYDASI OLUCAK ADAM LAZIM YAS SORUNU SIKINTI DEGIL.20 LI Devamı..KURUMA ÖNCELIKLI OLARAK TECRUBELI ZIRAAT MUHENDISI VETERINER HEKIM ALINSIN YENI MEZUN MÜHENDIS.VETERINER KUSURA BAKMASINLAR BI B...KTAN ANLAMIYORLAR.BIZI MAHVETTILER.BIZE ONCULUK YAPABILICEK FAYDASI OLUCAK ADAM LAZIM YAS SORUNU SIKINTI DEGIL.20 LI YAASLARDA YENI MEZUN KPSS ILE ATANMIS ADAMIN NE KENDISINE.NE KOYLUYE FAYDASI VAR BU BOYLE BILINE
08 Kasım 2018, 14:15

tarım konusunda sorunların tespiti ve çözümü için Meclise araştırma önergesi verilmiş sorunun cevabı çok kolay iş bilmeyen torpilli bürokratlar
08 Kasım 2018, 10:40

Sayın vekilim çöküş aşamasına gelmedi çöktü bitti
08 Kasım 2018, 09:29

Çiftçiye bizzat sorun

Ozgur
Çiftçinin sorununu kendisine sorun kardesim kağıt üzerinde ki tarimin bize faydası yok. Hükümet napmış bana şimdiye kadar . tarım il ilcelerin ne faydasını görmüşuz. Çiftcinin bir sahibi yok . Ziraat odaları tarım il ilçeler baka Devamı..Çiftçinin sorununu kendisine sorun kardesim kağıt üzerinde ki tarimin bize faydası yok. Hükümet napmış bana şimdiye kadar . tarım il ilcelerin ne faydasını görmüşuz. Çiftcinin bir sahibi yok . Ziraat odaları tarım il ilçeler bakanlik hepsi sadece vitrin.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım HABERLERİ