Kılıçdaroğlu’ndan: Tarımsal destek eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İktidarı tarımsal destekler üzerinden eleştirdi. Tarımın stratejik bir sektör olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Tütünümüz vardı, şimdi yok. Pamuğumuz vardı, şimdi yok" dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan: Tarımsal destek eleştirisi

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Dedik ki, "Tarım tüm ülkelerde stratejik sektördür. Desteklenmelidir. Dünyaya ün salmış tütünümüz vardı, şimdi yok. Pamuğumuz vardı, şimdi yok. Yozgat'ın kokulu yeşil mercimeği vardı, şimdi yok. Anadolu'nun kadim tohumları vardı, şimdi yok. TÜİK verilerine göre sadece buğday, mısır, soya, ayçiçeği, pamuk, sığır, koyun ve kırmızı et ithalatına 2017 yılında 20,6 milyar TL ödendi. Maliye Bakanlığı kesin hesaplarına göre ise 2017 yılında tüm tarım kesimine verilen destek 12,7 milyar TL. Acı sonuç: Sadece 8 tarım ürününün ithalatına, toplam tarımsal destekten yüzde 62 daha fazla ödendi. Ve Türk Lirası yabancı paralar karşısında pul olmaya devam ediyor. Ne diyorduk? Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor" ifadelerine yer verdi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
08 Ağustos 2018, 19:44

BU ADAM BAHSETTIKLERINDENHBRSZ

ZIRAAT MUHENDISI
Alan calismasi yapmadan salliyor bu sene.Turkiyeye degil dunyaya yeticek pamuk var ne dion BAY KE MAL
08 Ağustos 2018, 18:11

Tarımsal kurumlarda kötü yönetiliyor. Yakında onlarda yok olur. Sonra EBK gibi yeniden kurmaya çalışırız

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım HABERLERİ