Tümer'den şok iddia!

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Türkiye'de gıda ve halk sağlığı politikalarında köklü bir değişikliğe gidilmesinin kaçınılmaz olduğunu savundu.

Tümer'den şok iddia!

Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurul sonrası görev bölümü yapan Gıda Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Şehmus Alparslan ve yönetim kurulu üyelerine ziyarette bulunan Tümer, gıdaya erişimin zorlaştığı günümüzde kaynakların doğru kullanılmasının önemine işaret etti.

Türkiye'de sütsüz peynir, arı görmemiş bal ve askerlerin zehirlenmesinden at-eşek etine kadar bir yığın sorunla karşı karşıya olunduğunu belirten Tümer, “Gıdaya erişim zorlaşırken ve dünyanın çeşitli ülkelerinde gıdasızlık nedeniyle ölümler yaşanırken Türkiye'nin güvenli bir gıda politikasının olmaması gelecek adına kaygı vericidir" dedi.

Son dönemlerde, üst üste yaşanan gıda zehirlenmelerine işaret eden ve bu durumun hiçbir kesim tarafından kabul edilmemesi gerektiğini vurgulayan Tümer, özellikle askeri kışlalarda yaşanan ve ölümle de sonuçlandığı bilinen vakaların üst üste yaşanmasının Türkiye'deki gıda güvenliğinin hangi noktaya geldiğini açıkça gösterdiğini belirtti. Ziyareti için Tümer'e teşekkür eden Gıda Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Şehmus Alparslan ise toplu yemek tüketimi gibi hayati bir konuda gıda güvenliğinin ön planda tutulması gerektiğini, gıda mühendisinin olmadığı yerlerde gıda üretiminin eksik ve güvensiz olacağını kaydetti.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım-Sağlık HABERLERİ