Tarım İl Müdürlüğünde: ‘Kanser’ anlatıldı!

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Manisa İl Sağlık Müdürlüğü'nün işbirliğinde, "4 Şubat Dünya Kanser Farkındalık Günü" sebebiyle "Kanser" konulu eğitim ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Tarım İl Müdürlüğünde: ‘Kanser’ anlatıldı!

Kanser hastalığı konusunda bilinçlendirmeye ve farkındalık oluşturmaya yönelik düzenlenen etkinlik, Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı.

İl Müdürlüğü çalışanlarına yönelik düzenlenen eğitim ve bilgilendirme toplantısında Uzman Dr. Guljan Dönmez "Kanser Nedir, Kanserin Nedenleri Nelerdir, Kanserden Korunma Yolları, Dünya'da ve Türkiye'de Kanserin Görülme Sıklığı, Sağlık Bakanlığı Tarafından Ücretsiz Verilen Kanser Tarama Programları " konularında sunum gerçekleştirdi.

Toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Metin Öztürk kanserin her türünde erken teşhisin önemine dikkat çekerek; "Kanser, dünya genelinde giderek artan bir sağlık problemidir. Toplumlarda önemli bir sosyoekonomik yüke, bireylerde de maddi ve manevi kayıplara, zorluklara yol açmaktadır. Bunun yanı sıra kanserin önemli bir kısmının önlenebilir olması bu konuya verilen önemi daha da artırmaktadır. Yapmış olduğumuz toplantıda, İl Müdürlüğümüz çalışanlarında farkındalık oluşturmak, bilinç düzeyinin artırılmasını sağlamak, doğru bilinen yanlışlardan kurtulmayı amaçlıyoruz Bu düşünceyle bugün düzenlenen toplantımızı önemsiyor, kanserle yapılan mücadeleyi destekliyoruz. Kanserle mücadelede daha güzel başarılar atılması ümidiyle 4 Şubat Dünya Kanser Farkındalık Günü'nüzü kutluyorum" dedi.

Soru cevaplarının ardından toplantı son buldu.

Kaynak: Manisa Tarım İl MüdürlüğüYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.