Sağlık Bakanlığı, ‘Ölüm Hapında’ topu Tarım Bakanlığı’na attı!

Sağlık Bakanlığı, Habertürk Gazetesinde bugün yayınlanan 'Kırmızı biber hapı yine sanal raflarda' haberi üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada, söz konusu ürünlere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca verilen izin doğrultusunda takviye edici gıda olarak veya hiçbir yetkili makamdan izin alınmaksızın piyasada yer aldığı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı, ‘Ölüm Hapında’ topu Tarım Bakanlığı’na attı!

Sağlık Bakanlığı, Habertürk Gazetesinde bugün yayınlanan 'Kırmızı biber hapı yine sanal raflarda' haberi üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada, kilo vermeyi sağladığı yönünde etkileri olduğu iddia edilerek özellikle internet siteleri veya sosyal medya platformlarında tüketiciyi aldatıcı-yanıltıcı şekilde tanıtımı ve satışı yapılan 'Kırmızı Biber Hapı' ürününe Sağlık Bakanlığı tarafından onay verilmediği belirtildi.

TARIM BAKANLIĞI MI İZİN VERİYOR?

Söz konusu ürünlere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca verilen izin doğrultusunda takviye edici gıda olarak veya hiçbir yetkili makamdan izin alınmaksızın (izinsiz olarak) piyasada yer aldığı dile getirilen açıklamada, “Takviye edici gıdalarla ilgili izin ve denetim süreçleri ile ürünlerin içerik analizleri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın görev alanında yer almakta olup bu minvalde iş ve işlemler yürütülmektedir" denildi.

SAHTE ÜRÜNÜ KAPSÜLLERE DOLDURUP SATIYORLAR!

Habertürk Gazetesinde bugün yayınlanan haberde, 7 yıl önce 3 genç kadının ölümüne sebep olduğu için toplatılan 'Pepper Time' (kırmızıbiber) adlı zayıflama hapının, Sağlık Bakanlığı'nın yasaklamasına rağmen yine sanal raflarda yer aldığına dikkat çekilerek, tok tuttuğu iddia edilen ama toksik olan 'sibutramin' adlı molekülü Çin'den alan sahtecilerin, sahte ürünü Türkiye'de kapsüllere doldurup sattığı ifade edildi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
11 Eylül 2017, 15:36

Gıda

Birisi
Gıda bakanlığının acilen kurulması lazım. Gıda Mühendisleri işsiz dolaşırken, bir çok ilçe tarım müdürlüğünde gıda mühendisi yok
09 Eylül 2017, 20:00

Takviye edici olmaz diğer madd
Ne olacak canım hiçbir gruba girmeyince diğer maddesinden izin alınır. Liyakat diye aylardır boşuna debelenip durmuyoz
09 Eylül 2017, 18:28

.....

BattalGazi
Frkclk ve aefkbb arasındaki yolsuzluk muhabbetinden sonra buda ilginçmiş,yiyin birbirimizi ete para vermeyin,.............................! Yeter arkadaş yeter,inandığınız taptığınız Allah için Tanrı için Totem için Para için Adam i Devamı..Frkclk ve aefkbb arasındaki yolsuzluk muhabbetinden sonra buda ilginçmiş,yiyin birbirimizi ete para vermeyin,.............................! Yeter arkadaş yeter,inandığınız taptığınız Allah için Tanrı için Totem için Para için Adam için yeter!

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım-Sağlık HABERLERİ