Sağlığınız için bu testi yaptırın!

Sebebi bilinmeyen birçok sağlık probleminin gıda intöleransı ile bağlantılı olabileceği bildirildi. Parmaktan kan alınarak yapılan gıda intölerans testi ile hangi gıdaları beslenmeden çıkaracağınızı ve hangilerini de yiyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Sağlığınız için bu testi yaptırın!

Toplumda çok sık rastlanan sindirim problemleri, hassas bağırsak sendromu (IBS), kilo alma, yorgunluk, baş ağrısı, migren, deri problemleri, depresyon, solunum problemleri ve eklem ağrısının ağırlıklı olarak gıda intoleransından kaynaklanabileceğini söyleyen Yorktest Medikal Direktörü Dr. Gill Hart “Alerji ve gıda intoleransı olarak adlandırılan vücudun alınan gıdalara reaksiyon göstermesi aynı anlama gelmez. Gıda alerjisi yetişkin nüfusun yüzde 2'sini etkiler ve belirtiler anında görülür. Bazen hayati tehlikelere yol açar. Gıda intoleransında belirtilerin görülmesi 72 saat kadar sürebilir ve farklı ortaya çıkar. Vücudunuzun neye tepki gösterdiğini bilmezseniz, bu rahatsızlıkları ömür boyu çekebilirsiniz" dedi.

Parmaktan kan alınarak yapılan gıda intölerans testinin hangi gıdaların beslenmeden çıkarılacağını ve hangilerinin yenilebileceğini gösteren bir test olduğunu söyleyen Dr. Hart “158 gıdanın araştırıldığı bu testin sonuçları beslenme önerileriyle birleştirilince, sağlık problemleri önemli ölçüde ortadan kalkar" diye konuştu.

Kaynak: Ziyneti Kocabıyık - TÜRKİYEYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım-Sağlık HABERLERİ