Yalova'da tarım sektörü masaya yatırıldı!

Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ev sahipliğinde ve Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü Başkanlığında “Yalova İli Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı” yapıldı.

Yalova'da tarım sektörü masaya yatırıldı!

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ev sahipliğinde ve Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü Başkanlığında “Yalova İli Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı” yapıldı.

Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsünde düzenlenen toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Metin Türker, Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Harun Seçkin, Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Resul Durmaz, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ali Kılıç, Hayvancılık Genel Müdürlüğü Dair Başkanı Ercan Yenidünya, Bakanlık Müşaviri ve Bölge Koordinatörü Ayhan Ünal, Uzman Ali Kılıç Özbek, Vali Yardımcısı Abdullah Çiftçi, Yalova Milletvekili Fikri Demirel, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar, Atatürk Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Yılmaz Boz, Birlik ve Kooperatif Başkanları, Muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve çiftçiler katıldı.

Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü ve beraberindekileri bir gece öncesinden Yalova girişinde karşılayan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar, Hasan Özlü'ye İl Müdürlüğü toplantı salonunda Yalova'nın Tarımsal Profili ve İl Müdürlüğünün çalışmaları ile ilgili sunum eşliğinde brifing verdi.

TARIMDANHABER
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.