Toprak İşleme Kursu başladı

Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, istihdamı korunması ve artırılmak amacıyla "Toprak İşleme" kursu açtı.

Toprak İşleme Kursu başladı

Kurs açılışında konuşan Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan, tarım sektörünün gençleşmesinin sağlanması için ziraat ve hayvancılık alanında bulunan aile, kadın ve genç bireylerin eğitilerek bilinçlendirilmesi, meslek edinmelerine ve istihdam edilmelerine yardımcı olunması için kursu açtıklarını söyledi. Karahan, "Amacımız İlimiz Çağlar köyünde ikamet eden, çiftçilikle uğraşan ya da ilgi duyan kadın ve erkek çiftçilerimize Toprak Bilgisi, Tarımsal Ekoloji, Arazide Üretime Hazırlık, Temel Toprak İşleme Alet ve Makineleri konularında Teorik ve pratik bilgiler vermektir. Kursiyerlere, eğitici ve öğretici hocalar tarafından tarım arazisinde toprak işleme aletlerinden; traktöre takılı Pulluk, Kültivatör, Diskli Tırmık (Diskaro) gibi aletleri uygulamalı olarak nasıl kullanılacakları ile traktöre bağlantıları ve bağlantı ayarları gösterilecektir. Uygulamada ise bir traktör sürücüsünün toprak işleme aletlerini traktöre nasıl bağlayacağı, nasıl çalıştıracağı, çalıştırdıktan sonra toprağı tekniğine uygun nasıl işleyeceği konuları ayrı ayrı gösterilecektir" dedi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ