TMO Düzce'de fındık alımına başladı

Düzce Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin Düzce'de fındık alımına başladığını belirterek, "İlimizde; Düzce Ekip Şefliği ve Akçakoca Ekip Şefliği tarafından alım işlemleri yapılacak olup, üreticilerimiz herhangi bir alım noktasından randevu alarak ürünlerini teslim edebilecektir" açıklamasında bulundu.

TMO Düzce'de fındık alımına başladı

Düzce Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

Randevu Alınması

Üreticilerden randevusuz fındık alınmayacak olup, randevu almak için 2018 yılı Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı olunması gerekmektedir. Randevuda üreticiler için T.C. kimlik numarası, tüzel kişiler için vergi numarası yeterli olacaktır. Randevular internet üzerinden veya TMO işyerlerine müracaat ederek alınabilecektir.

Not: 2018 yılı ÇKS' ye kayıtlı üretim miktarı üzerinden 1 tona kadar olan ürünler için en fazla 1 randevu, 1 tonun üzerindeki ürünler için ise en fazla 2 randevu alınabilecektir.


Ürün Teslimi

Alım merkezine ürün satmak için gelen üreticiler aşağıdaki belgeleri yanlarında getireceklerdir.

Nüfus cüzdanı aslı veya fotokopisi

TMO'nun anlaşmalı olduğu Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, Şekerbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi, İş Bankası, TEB, Denizbank ve Albaraka Türk Katılım Bankalarından herhangi birisinde, fındık satımı için açtırılacak banka hesap cüzdanı ile üretici imzalı fotokopisi.

Ürün Bedeli Ödemesi

Ödemeler, 20 gün içerisinde yapılacaktır.

Üreticilerimiz, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından kurulan 0312 416 34 10 numaralı "Alo Ürün Hattı'na fındık alımları konusunda her türlü talep ve düşüncelerini bildirebilirler.


TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ