Tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği kursu açıldı

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliğinde Baydemirli mahallesinde Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu başladı.

Tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği kursu açıldı

Açılış programına katılan Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şeref Yurdagül, üretimde kalite ve verim artışı sağlamak amacı ile çiftçilerimizi eğitim kursları düzenlediklerini belirterek, kursa katılan çiftçilere ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılan kursta Müdürlük personellerinden Ziraat Mühendisleri Navruz Kalkan Yıldız ve Serkan Bandırma; üretim teknikleri, gübreleme, kültürel işlemler, hastalık ve zararlılar ile mücadele, aromatik bitki yetiştiriciliği gibi konularda bilgi veriyor.

Kursa katılan 33 çiftçiye Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen “Katılım Belgeleri” verilecek.

Kaynak: Kahramanmaraş Tarım İl MüdürlüğüYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
08 Temmuz 2017, 17:36

Boşuna üniversite okuyoruz.

Tob öğrencisi
Bu alanda kursun açılması tam bir saçmalık. O zaman her şeyin kursunu açsınlar kimse üniversite okumasın. Umarım kursiyerler ve üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun olanlar arasında bir fark vardır. Yoksa 2 yıl boyunca semer vuru Devamı..Bu alanda kursun açılması tam bir saçmalık. O zaman her şeyin kursunu açsınlar kimse üniversite okumasın. Umarım kursiyerler ve üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun olanlar arasında bir fark vardır. Yoksa 2 yıl boyunca semer vurulmuş esekten farkımız kalmaz.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ