Tarım İl Müdürü açıkladı! Damızlık düve başvuruları başladı!

Çankırı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Çakır, “Damızlık Düve Alım Desteği" hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çakır, “İlimizde bu yıl ilk kez uygulamaya konulacak Düve Alım Desteğine müracaatlar 11 Eylül itibariyle başlamış olup 30 gün boyunca devam edecek" dedi.

Tarım İl Müdürü açıkladı! Damızlık düve başvuruları başladı!

Damızlık Düve Alım Desteği ile ilgili açıklama yapan Çankırı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Çakır, "Bakanlığımızca Yetiştirici Bölgesi olarak belirlenen 30 ilden biri olan Çankırı ilimiz ve genelinde, en az 20 baş en çok 200 baş Düve alım bedelinin yüzde 30'u hibe olarak verilecektir. İlimizde bu yıl ilk kez uygulamaya konulacak Düve Alım Desteğine müracaatlar 11 Eylül itibariyle başlamış olup 30 gün boyunca devam edecek ve 10 Ekim 2017 tarihinde sona erecektir" dedi.

Çakır, şunları kaydetti:

"Boş ya da gebe düve alımlarında en az 20 en fazla 200 baş düve alım bedeli için yüzde 30 hibe desteğinden yararlanmak isteyen yetiştirici/üreticiler işletmenin bulunduğu/ikamet edilen il/ilçe müdürlüklerine, başvurularını bizzat kendileri tarafından yapması şarttır. 2017/32 sayılı Destekleme Tebliği ve Düve Alım Desteği Uygulama Rehberindeki şartları sağlayabilecek ve daha önce hibe desteklerden yararlanmamış gerçek veya tüzel kişiler (birlik, şirket vb.) kombine ve etçi ırklar Simental, Kırmızı/Siyah Angus, Hereford, Limuzin, Şarole ve Belçika Mavisi ırkları için hibe desteği alabilecektir. Başvuru dönemi itibari ile hibeye esas üst sınır için Bakanlığımızca 'kombine ve etçi damızlık gebe düve fiyatı 8 bin 500 TL/baş' ve 'kombine ve etçi 8-13 aylık damızlık boş dişi sığır fiyatı 5.000 TL/baş' olarak belirlenmiştir."

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ