Tarım İl Müdürlüğü’nden: Yüzde 30 hibeli düve desteği açıklaması!

Ağrı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Engin, yüzde 30 hibeli 'Düve Alım Desteği Başvuruları'nın sonuçlandığını bildirdi.

Tarım İl Müdürlüğü’nden: Yüzde 30 hibeli düve desteği açıklaması!

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Ağrı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Engin, “İlimizde 2017 yılına ait düve alımı desteklemesinin ilk başvuruları 11 Eylül-10 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilerek İl genelinde toplam da 42 yetiştiricimiz başvuruda bulunmuştur. Başvuru yapan yetiştiricilerimizin tamamının başvurusu onaylanarak, Ağrıda ilimize toplamda 1732 damızlık hayvan girdisi sağlandı. Uygulama rehberinde belirtilen Etçi Irklara başvuran yetiştiricilerimiz aracılığıyla Simental başta olmak üzere verim kabiliyeti yüksek olan Angus, Hereford, Limuzin, Şarole, Belçika Mavisi ırklarının olması ile ilimiz de bulunan hayvan ırkının daha fazla geliştirilmesi sağlanacaktır. Üreticilerimize dağıtılacak olan hayvanlarının hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” açıklamasını yaptı.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ