Tarım İl Müdürlüğü: Üreticiye tohum dağıttı

Ağrı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Yem Bitkileri Üretiminin Artırılması Projesi kapsamında, çiftçilere yem bitkisi tohumu dağıttı.

Tarım İl Müdürlüğü: Üreticiye tohum dağıttı

Ağrı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden, yapılan açıklamada, proje kapsamında Eleşkirt ilçesinde 14 çiftçiye, 17 bin 100 kilogram ümranhanım çeşidi ile 10 bin kilogram tatlıcak-97 çeşidi triticale tohumu dağıtıldığını bildirirken, Tutak ilçesinde ise 5 çiftçiye 9 bin 900 kilogram tatlıcak-97 çeşidi ve triticale tohumu dağıtıldı.

Proje ile ilgili değerlendirmede bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Engin, Triticalenin kışı sert geçen bölgelerde buğdaydan daha verimli olduğunu söyledi. Triticalenin çevre koşullarına uyum sağladığını belirten Engin, “Üretimin yaygınlaşması ve tarımın gelişmesi için il müdürlüğü olarak çalışmalarımız devam edecektir" diye konuştu.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ