Tarım İl Müdürlüğü: Destek bilançosunu açıkladı

Manisa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında toplamda 249 projeye 7 milyon 470 bin TL ödenek tahsis edildiğin bildirdi.

Tarım İl Müdürlüğü: Destek bilançosunu açıkladı

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, söz konusu projelerin 127'sinin büyükbaş hayvan, 46'sının küçükbaş hayvan, 25'inin arıcılık ve arı ürünleri yetiştiriciliği ile 51'inin ise bitkisel üretime yönelik projeler olduğunu açıkladı.

46 GENÇ ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLDÜ

Küçükbaş hayvan dağıtım töreninde konuşan Manisa Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Metin Öztürk, “Proje kapsamında her bir genç çiftçimize 32 adet dişi koyun ve 2 adet koç verilmektedir. Bugün burada Şehzadeler İlçemizden 2 adet, Yunusemre İlçemizden de 1 adet hak sahibi genç çiftçimize koyunlarını teslim ettik. Hibe kapsamında şu ana kadar 39 adet genç çiftçimizin koyunları teslim edilmiş olup, 31.08.2018 tarihi itibariyle 46 adet genç çiftçimize 34 adet küçükbaş hayvanın teslimi tamamlanacaktır. Küçükbaş hayvan tesliminden sonra en kısa sürede büyükbaş hayvanlar da hak sahiplerine teslim edilecektir” dedi.

TARIMDAN HABER


Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ